Naujienų srautas

Lietuvoje2012.12.12 13:50

A. Butkevičius: tikiuosi, kad ketvirtadienį Seimas tvirtins visos sudėties Vyriausybę

ELTA 2012.12.12 13:50

Paskirtasis Premjeras Algirdas Butkevičius teigia trečiadienį susitiksiąs su kandidatais į švietimo ir mokslo bei socialinės apsaugos ir darbo ministrus, po to šie kandidatai susitiks su Prezidente Dalia Grybauskaite.

Paskirtasis Premjeras Algirdas Butkevičius teigia trečiadienį susitiksiąs su kandidatais į švietimo ir mokslo bei socialinės apsaugos ir darbo ministrus, po to šie kandidatai susitiks su Prezidente Dalia Grybauskaite.

„Galutinio sutarimo dar nėra. Aš turiu šiandien susitikti su dviem kandidatais. Ir po to manau, kad tie kandidatai susitiks su Respublikos Prezidente“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ sakė A. Butkevičius.

Paklaustas, ar yra vilties, kad ketvirtadienį Seimas tvirtins visos sudėties Vyriausybę, paskirtasis Premjeras sakė, kad „norėtųsi“, jog taip būtų, nes reikia spėti iki Kalėdų priimti 2013 m. biudžetą.

„Norėtųsi, kad rytoj būtų pilnos sudėties Vyriausybė. Ir tikrai galėtų pradėti iš pirmos dienos dirbti savo darbą. Nes penktadienį laukia Vyriausybės posėdis dėl biudžeto antrojo svarstymo procedūros Seime. Nes tai vienas pagrindinių Lietuvos įstatymų.

Tikimės, kad šitas įstatymas turėtų būti priimtas gruodžio 20 d., nes tos šalys, kurios nesugeba iki Kalėdų priimti vieno svarbiausių valstybės įstatymų, tada labai jautriai sureaguoja tarptautinės finansų rinkos“, – sakė A. Butkevičius.

Paklaustas, ar jį asmeniškai tenkina Darbo partijos pateikti kandidatai į ministrus Svetlana Kauzonienė ir Dainius Pavalkis, A. Butkevičius sakė, kad kaip specialistai jie jį tenkina, bet reikia sulaukti ir teisėsaugos institucijų išvadų, ar jie tinkami eiti tokias pareigas.

„Visada dar reikia sulaukti atsakymo iš tam tikrų institucijų, kurios daro savo išvadas, nes nė vienas nesame garantuotas už kitą žmogų.

Taip, kaip specialistai, ypač ponia Kauzonienė, kuri jau dirba Sveikatos apsaugos ministerijoje aštuonerius metus, yra ir doktorantė iš tos sferos, kaip specialistė, ir turinti patirtį valstybės tarnyboje, tenkintų eiti ministro pareigas. Bet jūs žinote, visi valstybės tarnautojai, ypač politinio pasitikėjimo asmenys, dar turi praeiti vieną filtrą – teisėsaugos institucijų“, – teigė socialdemokratų lyderis.

Paklaustas, ar kandidatės į socialinės apsaugos ir darbo ministrus S. Kauzonienės praeitis, kuomet ji dirbo Darbo partijos lyderio, kaltinamojo Darbo partijos byloje Viktoro Uspaskicho patarėja ir buvo atsakinga už Europos Sąjungos pinigų skirstymą šiam einant ūkio ministro pareigas, jam nekelia problemų, A. Butkevičius atsakė, kad jis tokių dalykų nežinojo. Paskirtojo Premjero teigimu, dėl to ir yra atliekamas kandidatų patikrinimas.

„Faktiškai, kada yra pateikiamas kandidatas, tu nežinai apie ankstesnius jo atliktus darbus. Faktiškai buvo kalbamasi apie paskutinę jos darbovietę. Yra labai blogai, kad šita pavardė nuskambėjo viešai. Mane labai jaudina, kas šitą informaciją pateikė.

Iš dalies žinau, ir jeigu tokia informacija buvo paskleista įvairiuose portaluose, tai žeidžia tą žmogų ir pirmiausia tą politinę partiją, kuri pateikė tą kandidatūrą, o tuo pačiu žeidžia ir mane“, – sakė A. Butkevičius.

A. Butkevičiaus teigimu, „labai negražu“ yra tai, kad žiniasklaida S. Kauzonienės kandidatūrą įvertino kaip jau siūlytą, nors paskirtojo Premjero oficialaus teikimo dar nebuvo, ir buvo tik organizuojamas patikrinimas.

„Ar Jums ką nors sakytų ponios Kauzonienės pavardė, jeigu ji būtų paminėta? Lygiai taip pat ir man iškiltų klausimas. Stengiamės patikrinti tuos žmones be skelbimo viešai. Bet Lietuvoje stengiamasi pirmiausia išmesti tam tikrą pavardę, o po to žmogus, jeigu susilauks neigiamo įvertinimo, jis bus pažemintas“, – pridūrė socialdemokratų lyderis.

A. Butkevičius žadėjo aiškintis, kas žiniasklaidai nutekino informaciją apie S. Kauzonienės kandidatūrą.

„Aš dabar specialiai pasistengsiu išsiaiškinti, kodėl taip yra elgiamasi ir kodėl taip yra daroma Lietuvoje. (...) Aš maždaug žinau, kas nutekino, nes žinojo tik keli žmonės“, – sakė paskirtasis premjeras.

Apie Darbo partijos į Švietimo ir mokslo ministeriją pasiūlytą kandidatą Lietuvos sveikatos mokslų akademijos profesorių D. Pavalkį atsiliepimai iš akademinės bendruomenės, pasak A. Butkevičiaus, yra puikūs.

„Puikūs atsiliepimai yra iš akademinės bendruomenės, puikūs atsiliepimai netgi yra iš studentų. Vakar man teko kalbėtis ir su rektoriumi (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto - ELTA) Žaliūnu, ir su kitais medikais, kurie puikiai jį pažįsta. Tai žmogus, pasižymintis labai teigiamomis kaip asmenybė savybėmis ir kuris supranta, kas yra valstybės valdymas. Taip pat tai žmogus, parašęs kaip profesorius labai daug mokslinių straipsnių, ir manau, kad kandidatūra tikrai yra tinkama“, – sakė socialdemokratų lyderis.

Anksčiau Darbo partijos į Švietimo ir mokslo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoms vadovauti siūlytų Virginijos Baltraitienės ir Loretos Graužinienės kandidatūras atmetė Prezidentė, ir pirmadienį A. Butkevičius Seimui teikė Vyriausybę be dviejų ministrų.

A. Butkevičius Seime Vyriausybės programą pristatė antradienį.

Planuojama, kad Seimas ketvirtadienį balsuos dėl Vyriausybės programos.

Nauja Vyriausybė gauna įgaliojimus veikti, kai Seimas posėdyje dalyvaujančių Seimo narių balsų dauguma pritaria jos programai.

Vyriausybės nariai prisiekia Seime Vyriausybės įstatymo nustatyta tvarka. Tikimasi, kad nauji ministrai prisieks ketvirtadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi