Lietuvoje

2019.03.17 08:33

Tęsiasi šeštadienio naktį įsigaliojęs rinkimų agitacijos draudimas

ELTA 2019.03.17 08:33

Tęsiasi šeštadienį 1 val. nakties įsigaliojęs rinkimų agitacijos draudimas – draudžiama agituoti už kandidatuojančius į merus pakartotiniame merų rinkimų balsavime.

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas draudžia rinkimų agitaciją iki jų pradžios likus 30 valandų ir rinkimų dieną, iki balsavimo pabaigos.

Rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, draudžiama nuo kovo 16 d. 1 val. nakties iki kovo 17 d. 20 val., išskyrus išorinę politinę reklamą, iškabintą iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui.

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu jokių vaizdinių ir garsinių rinkimų agitacijos priemonių, išskyrus tas, kurias išleido Vyriausioji rinkimų komisija, negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

Kadangi šiuo metu vyksta ir kitų rinkimų bei referendumų agitacija, vadovaujantis įstatymu, tokiomis pačiomis sąlygomis ir tvarka jų agitacija yra draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos.

Rinkimų agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš kandidatą.

Vyriausioji rinkimų komisija primena, kad rinkimų ar referendumo agitacijos draudimo pažeidimas užtraukia baudą.

Sekmadienį iš anksto nebalsavę rinkėjai atiduoti savo balsus gali rinkimų apylinkėse, kurios atsidarė 7.00 val. ryto ir dirbs iki 20. 00 val. vakaro.

Antrasis rinkimų turas vyksta 41 savivaldybėje, kuriose per pirmąjį balsavimą kovo 3-iąją nepavyko išrinkti merų. Tuomet tai padarė 19 savivaldybių rinkėjai.

Merų rinkimų antrajame ture varžosi konkrečioje savivaldybėje daugiausiai balsų pirmajame ture surinkę kandidatai.