Lietuvoje

2019.03.17 10:04

Lietuvoje prasidėjo balsavimas merų rinkimų antrajame ture: jau balsavo 11,52 proc. rinkėjų

BNS 2019.03.17 10:04

Lietuvoje sekmadienį 41-oje savivaldybėje prasidėjo balsavimas antrajame merų rinkimų ture.

Antrajame merų rinkimų ture jau balsavo 11,52 proc. rinkėjų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, sekmadienį iki 10 val. į apylinkes atėjo balsuoti 5,2 proc. rinkėjų, dar 6,31 proc. balsavo iš anksto.

Ture rungiasi du pirmajame ture daugiausiai balsų surinkę kandidatai.

19 savivaldybių vadovą išsirinko jau per pirmąjį turą prieš dvi savaites, tuomet taip pat išrinkti savivaldybių tarybų nariai.

Balsavimas rinkimų apylinkėse sekmadienį prasidėjo 7 ir baigsis 20 valandą.

Merus renkančių savivaldybių rinkėjų sąrašuose yra 1 mln. 671 tūkst. 790 gyventojų.

Prieš penkerius metus per antrąjį merų rinkimų turą iki 10 val. balsavo 10,13 proc. rinkėjų.

Šių metų rinkimuose iki šiol aktyviausiai balsuota Ignalinos ir Lazdijų rajonuose, čia savo valią atitinkamai pareiškė 27,19 proc. ir 26,25 proc. žmonių.

Taip pat aktyviai balsavo Varėnos rajono (20,16 proc.), Zarasų rajono (20,27 proc.) ir Kupiškio (19,80 proc.) rajono gyventojai.

Didžiuosiuose miestuose žmonės tradiciškai balsavo mažiau aktyviai. Vilniuje kol kas balsavo 8,34 proc., Klaipėdoje – 6,34 proc., Panevėžyje – 8,93 proc. rinkėjų.

Balsavimas rinkimų apylinkėse sekmadienį vyks iki 20 valandos.

Antrasis rinkimų turas vyksta 41-oje savivaldybėje. 19 miestų ir rajonų merą išsirinko jau per pirmąjį turą prieš dvi savaites, tuomet taip pat išrinkti savivaldybių tarybų nariai.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė sakė, kad sekmadienį balsai turėtų būti suskaičiuoti greičiau nei kovo 3-iąją vykusiame balsavime.

Policija sekmadienį paskelbė per savivaldos rinkimų antrąjį turą iš viso gavusi 36 pranešimus apie galimus pažeidimus. 

Nuo trečiadienio iki sekmadienio ryto pradėti du ikiteisminiai tyrimai Utenos ir Šiaulių apskrityse, administracinių nusižengimų protokolai surašyti Vilniaus, Alytaus ir Tauragės apskrityse.

L. Matjošaitytė sakė, kad daugiausiai pranešimų apie pažeidimus gauta Alytaus, Tauragės ir Vilniaus apskrityse – atitinkamai po 17, šešis ir keturis.

Iki balsavimo pabaigos galioja draudimas agituoti ne tik vykstančiuose savivaldos, bet ir būsimuose prezidento rinkimuose, referendumuose.

Anksti balsuoja dirbantieji

Pakartotinis balsavimas vyksta ir Vilniuje, kur varžosi perrinkimo siekiantis meras Remigijus Šimašius ir buvęs ilgametis sostinės vadovas Artūras Zuokas.

S. Konarskio rinkimų apylinkės pirmininkė Monika Gasiliūnė BNS sakė, kad pirmieji balsuoti tradiciškai atėjo į bažnyčią besiruošiantys senyvo amžiaus bei sekmadienį dirbantys žmonės.

Keli žmonės prie apylinkės durų laukė dar prieš 7 valandą.

„Visi žino, kad tik 7 valandą durys atsiveria, tai kelios minutės po 7 valandos ir ateina. Nėra taip buvę, kad žmonės už durų lauktų atidarymo“, – teigė M. Gasiliūnė.

Pasak jos, per šiuos rinkimus daugiau žmonių skambino domėtis, kaip atiduoti savo balsą.

Kelios minutės po 7 valandos balsuoti atėjęs Juozas teigė iš karto po to vyksiantis į darbą.

„Balsavau už tą, kurį pažįstu“, – BNS tvirtino pusamžis vyras, neatskleidęs savo pavardės.

Į S. Konarskio rinkimų apylinkę taip pat atvyko Seimo narys, buvęs premjeras Algirdas Butkevičius. Jis sako balsavęs „už realius darbus“.

„Nebuvo sunku pasirinkti“, – tvirtino politikas.

Išankstiniame balsavime – 105 tūkst. žmonių

Per keturias išankstinio balsavimo dienas savo valią pareiškė 6,31 proc. rinkėjų – daugiau kaip 105,5 tūkst. gyventojų.

Iki balsavimo pabaigos galioja draudimas agituoti ne tik vykstančiuose savivaldos, bet ir būsimuose prezidento rinkimuose, referendumuose.

Agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš kandidatus.

Iš viso per savivaldos rinkimus vietos politikai varžėsi dėl 1502 mandatų tarybose, iš jų – dėl 60 merų. Sekmadienį turėtų būti išrinktas 41-as.

Savivaldos rinkimuose kandidatavo per 13 tūkst. politikų.