Naujienų srautas

Lietuvoje2015.01.08 20:34

Lietuviai ištiesė ranką gerumui – surinkta daugiau nei 40 tūkst. eurų

LRT.lt 2015.01.08 20:34

Jau šeštus metus iš eilės rengiamos labdaros akcijos „Ištiesk gerumui ranką“, kurią globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, rengėjams ketvirtadienio vakarą pavyko surinkti daugiau nei 40 tūkst. eurų neįgaliems Lietuvos vaikams. 

Jau šeštus metus iš eilės rengiamos labdaros akcijos „Ištiesk gerumui ranką“, kurią globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, rengėjams ketvirtadienio vakarą pavyko surinkti daugiau nei 40 tūkst. eurų neįgaliems Lietuvos vaikams. 

„Gerumo virusas šiemet užkrėtė visą Lietuvą, nors kai kurios neįgaliukų svajonės dar laukia savo geradarių, bet galiu drąsiai pasakyti, kad lietuviai gražiausias metų šventes šimtams vaikų, net ir iš atokiausių Lietuvos kraštų, pavertė stebuklingomis“, – sakė akcijos sumanytoja, labdaros-paramos fondo „Algojimas“ įkūrėja Aušra Stančikienė.

LRT Didžiojoje studijoje koncertavo ir aukoti skatino Merūnas Vitulskis, Kąstytis Kerbedis, Rytis Cicinas, Kauno „Žalgirio“ choras, „Džentelmenai“, „El Fuego“, Ingrida Kazlauskaitė, Urtė Šilagalytė ir daug kitų. Dviejų valandų tiesioginės transliacijos metu širdį virpino istorijos apie negalios paliestus vaikus ir jų šeimas. Akcijos rengėjai papasakojo, kokias kalėdines neįgalių vaikų svajones išpildė ne tik šalies vadovė, bet ir „Žalgirio“ krepšininkai, Donatas Montvydas, magijos teatras „Di Archy“. Tradicinį LRT telemaratoną „Ištiesk gerumui ranką“ vedė Edvardas Žičkus ir Eglė Daugėlaitė. 

Akcija „Ištiesk gerumui ranką“ rengiama nuo 2009 metų. Ja siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neįgalių vaikų ir juos auginančių šeimų bėdas. Statistika byloja, kad mūsų šalyje gyvena per 30 tūkst. negalios paliestų vaikų, net 7 tūkst. iš jų nelanko jokios ugdymo įstaigos, neįgalumas kasdien nustatomas šešiems vaikams.

„Labai dažnai jie gyvena greta mūsų, bet ne su mumis. Eidami gatve dažnai stengiamės nepastebėti neįgalaus vaiko, skubame nugręžti akis į šoną nuo neįgaliojo vežimėlyje sėdinčio mažylio, bet, ar taip ignoruodami kitokių vaikų būvimą, patys netampame socialiai neįgaliais?“ – klausia telemaratono „Ištiesk gerumui ranką“ prodiuseris ir vedėjas E. Žičkus. Jis pabrėžia tai, kad visi koncerto metu pasirodę atlikėjai tai darė be jokio honoraro.

Būrys Lietuvos garsenybių, tokių, kaip Virgilijus Alekna, Laura Asadauskaitė, Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius įrašė video kvietimus, socialiniuose tinkluose raginančius prisidėti prie akcijos „Ištiesk gerumui ranką“. O tai padaryti labai paprasta – portale algojimas.lt galima išsirinkti neįgalaus vaiko kalėdinę svajonę ir ją paversti realybe, aukoti 5 litus skambinant trumpuoju numeriu 1419, neribotas sumas galima paaukoti tiesiai į fondo „Algojimas“ sąskaitą arba portale aukok.lt

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16