Lietuvoje

2012.12.11 17:48

Seimas linkęs atidėti reikalavimą pradedantiesiems vairuotojams mokytis papildomai

ELTA 2012.12.11 17:48

Siūloma nustatyti, kad reikalavimas turėti papildomų mokymų pradedantiesiems vairuotojams pažymėjimą būtų taikomas nuo 2013 m. liepos 1 d.

Siūloma nustatyti, kad reikalavimas turėti papildomų mokymų pradedantiesiems vairuotojams pažymėjimą būtų taikomas nuo 2013 m. liepos 1 d.

Antradienį Seimas po pateikimo pritarė tokioms Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms.

„Sausio 1 d. turėjo įsigalioti nuostata, kad vairuotojai, kurie prieš dvejus metus gavo vairavimo teisę, turėtų gauti nuolatinius pažymėjimus prieš tai praėję papildomus mokymus. Tačiau atsitiko taip, kad Susisiekimo ministerija neorganizavo tų mokymų, ir tam, kad tie vairuotojai nenukentėtų, siūloma atidėti įsigaliojimą iki liepos 1 d. tam, kad naujoji Vyriausybė šitą klausimą dar kartą apsvarstytų ir įvertintų“, – pristatydamas projektą sakė Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Socialdemokratų partijos frakcijos narys Julius Sabatauskas.

Šiuo metu galiojančiame įstatyme įtvirtinta nuostata, kad pradedantiesiems vairuotojams (neturintiems 2 m. vairavimo stažo) išduodami laikini vairuotojo pažymėjimai, kurie keičiami į 10 m. galiojančius vairuotojo pažymėjimus tik užbaigus papildomus vairuotojų mokymus praktinio vairuotojų mokymo centruose.

Kadangi tokie mokymai dar nėra rengiami nepriėmus teikiamo teisės akto, gali susidaryti situacija, kai pradedantiesiems vairuotojams išduodami laikini vairuotojo pažymėjimai negalės būti keičiami į 10 m. galiojančius vairuotojo pažymėjimus.

Už projektą po pateikimo balsavo 72, prieš – 1, susilaikė 5 Seimo nariai.

Numatoma svarstymo Seimo plenariniame posėdyje data – gruodžio 13 d.