Naujienų srautas

Lietuvoje2015.01.08 10:28

V. Mazuronis parengė EP rezoliucijos projektą dėl padėties Ukrainoje

LRT.lt 2015.01.08 10:28

Europarlamentaras Valentinas Mazuronis parengė Europos Parlamento rezoliucijos projektą dėl padėties Ukrainoje ir ypatingai sudėtingos humanitarinės situacijos teroristų kontroliuojamuose Ukrainos regionuose.

Europarlamentaras Valentinas Mazuronis parengė Europos Parlamento rezoliucijos projektą dėl padėties Ukrainoje ir ypatingai sudėtingos humanitarinės situacijos teroristų kontroliuojamuose Ukrainos regionuose.

Rezoliucijos projekte V. Mazuronis atkreipia dėmesį, kad dėl Rusijos finansuojamų teroristų vykdomų išpuolių Ukrainoje jau žuvo daugiau nei 4000 žmonių ir daugiau nei milijonas buvo priversti palikti savo namus.

„Visų akims nukrypus į Donecko bei Luhansko regionus užėmusių teroristų nuolatinius išpuolius, turime nepamiršti, kad Krymo teritorijoje taip pat yra terorizuojami aneksijai nepritariantys ir Rusijos pilietybės nepasirinkę ten gyvenantys žmonės. „Human Rights Watch“ paskelbtoje ataskaitoje padėtis vertinama kaip ypač sudėtinga dėl Rusijos pareigūnų vykdomų bauginimų, persekiojimų ir kratų Krymo totorių namuose, organizacijose, žiniasklaidos priemonėse“, – teigia V. Mazuronis.

Europos Pralamento narys rezoliuciją parengė frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vardu ir kitą savaitę Strasbūre jai atstovaus derybose su kitomis frakcijomis dėl bendros Europos Parlamento pozicijos Ukrainos klausimu. Rezoliucijoje V. Mazuronis ragina visas konflikto puses laikytis Minsko protokolo ir memorandumo, siekti taikaus krizės sprendimo diplomatinėmis priemonėmis, ragina Rusiją nutraukti bet kokią paramą separatistams, išvesti savo karinius dalinius iš Ukrainos teritorijos bei sudaryti ESBO stebėtojams netrukdomai atlikti monitoringą Ukrainos–Rusijos pasienio zonoje.

„ES parama naujai suformuotai Ukrainos vyriausybei bei jos numatytoms politinėms ir ekonominėms reformoms yra ypatingai svarbi šiandieninėje situacijoje. Todėl rezoliucijoje raginu ES ir tarptautines institucijas teikti konsultacijas, kurios padėtų nuosekliai įgyvendinti reformų paketą, stiprintų teisės normų laikymąsi ir kovą su korupcija, viešųjų pirkimų skaidrumą, nacionalinės vyriausybės bei vietos savivaldos efektyvumą“, – sako V. Mazuronis.

EP narys rezoliucijoje teigia, kad Europos Komisija drauge su valstybėmis narėmis turėtų skatinti Ukrainos pilietinę visuomenę ir jaunąją kartą dalyvauti įvairiose ES programose, skirtose demokratiniams procesams stiprinti.

Ateinančią savaitę Europos Parlamento plenarinės sesijos metu Strasbūre patvirtinus rezoliuciją dėl padėties Ukrainoje, ji bus perduota Tarybai, Komisijai, valstybių narių vyriausybėms, Ukrainos prezidentui, vyriausybei ir parlamentui, Europos Tarybai ir Rusijos Federacijos parlamentui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi