Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Du ministrai žada kreiptis į prokuratūrą dėl sabotažo kuriant BPC

BNS2015.09.08 13:45

Sveikatos apsaugos ir vidaus reikalų ministrai žada kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl sabotažo kuriant Bendrąjį pagalbos centrą (BPC).

Sveikatos apsaugos ir vidaus reikalų ministrai žada kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl sabotažo kuriant Bendrąjį pagalbos centrą (BPC).

„Su sveikatos apsaugos ministre kreipsimės į Generalinę prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo, kadangi akivaizdžiai sabotuojamas Lietuvos Respublikos įstatymų ir Vyriausybės nutarimų vykdymas. To negalime leisti“, – trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Jis teigė matąs institucijų nenorą ir neveiklumą į BPC integruojant greitosios medicinos pagalbos (GMP) telefonus.

„Matau ir neveiklumą, matau ir specialų nenorą. Tai susiję vėl su tam tikromis prielaidomis, su galimais pirkimais ir informacinių technologijų valdymu ir kūrimu“, – tvirtino ministras.

Trečiadienį Vyriausybė nutarė priimti protokolinį nutarimą, kad būtų sutvarkyti teisės aktai, trukdantys GMP telefonus įjungti į BPC sistemą. Siekiama, jog šalyje liktų vienas pagalbos numeris 112.

„Bendroji pagalba teikiama per Bendrosios pagalbos centrą, ir pajėgos valdomos per šitą centrą, tai numatyta ir Vyriausybės programoje. Greitosios medicinos pagalbos stotys turi būti integruotos į BPC valdymą. Yra planai, yra priemonių planai padaryti, tačiau jie švelniai tariant sunkiai vykdomi“, – teigė S. Skvernelis.

Bendrojo pagalbos centro viršininkas Jūris Targonskas BNS sakė, kad greitosios medicinos pagalbos telefonų įjungimas į BPC sistemą turėtų būti baigtas 2015 metų viduryje.

„Dėl infrastruktūros plėtros plano pastabų nėra, tik dėl jo vykdymo šnekama (...). Vykdymas yra tiek probleminis, kiek susijęs su GMP integracija“, – sakė jis.

Vidaus reikalų ir sveikatos apsaugos ministrai pernai vasarį patvirtino planą, pagal kurį numatoma į BPC integruoti greitosios medicinos pagalbos tarnybų atliekamas atsakymo į pagalbos skambučius funkcijas bei BPC perduoti greitosios medicinos pagalbos pajėgų operatyvų valdymą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.