Naujienų srautas

Lietuvoje2015.01.07 14:28

Vyriausybė dėl grėsmę keliančių užsieniečių spręs greičiau

LRT.lt 2015.01.07 14:28

Vyriausybė posėdyje pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pateiktam nutarimo projektui, kuriuo keičiama sprendimų dėl draudimo užsieniečiams atvykti į Lietuvą priėmimo tvarka.

Vyriausybė posėdyje pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pateiktam nutarimo projektui, kuriuo keičiama sprendimų dėl draudimo užsieniečiams atvykti į Lietuvą priėmimo tvarka.

Kaip teigiama Vyriausybės pranešime spaudai, tvarkos pakeitimams pritarta siekiant, kad valstybės ir jos žmonių saugumui svarbūs sprendimai būtų priimami kuo operatyviau – jei turima pagrįstų ir motyvuotų duomenų, kad užsienietis gali kelti grėsmę, svarbu kuo skubiau užkirsti kelią jo atvykimui į Lietuvos teritoriją.

Kompetentingoms institucijoms pateikus informaciją apie tai, jog užsienietis gali kelti grėsmę valstybės saugumui, sprendimą uždrausti ar neuždrausti jam atvykti į Lietuvos Respubliką Migracijos departamentas prie VRM turės priimti greičiau – ne per 5 darbo dienas, kaip buvo nustatyta iki šiol, o ne vėliau kaip kitą darbo dieną.

Jei į Migracijos departamentą prie VRM dėl draudimo užsieniečiui atvykti kreipiamasi kitais pagrindais, nesusijusiais su grėsme valstybės saugumui ar viešajai tvarkai, atitinkamas sprendimas turi būti priimtas per  5 darbo dienas.

Vyriausybės nutarimu pakeitus užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, nacionalinio sąrašo sudarymo ir tvarkymo taisykles jų nuostatos taip pat suderintos su Europos Sąjungos teisės aktais, nustatyta duomenų iš šio sąrašo teikimo Centrinei antrosios kartos Šengeno informacinei sistemai tvarka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi