Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Apklausa: Lietuvos tautinės mažumos apie įvykius Ukrainoje sužino iš Rusijos

BNS2015.09.08 13:45

Dauguma tautinių mažumų atstovų apie įvykius Ukrainoje pirmiausiai sužino iš Rusijos televizijos ir dėl šalies rytiniame regione vykstančio karinio konflikto labiau linkę kaltinti pačią Ukrainą, pranešė Lietuvos radijo ir televizijos komisija.

Dauguma tautinių mažumų atstovų apie įvykius Ukrainoje pirmiausiai sužino iš Rusijos televizijos ir dėl šalies rytiniame regione vykstančio karinio konflikto labiau linkę kaltinti pačią Ukrainą, pranešė Lietuvos radijo ir televizijos komisija.

Visuomenės nuomonės tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa rodo, kad 58 proc. tautinių mažumų atstovų apie įvykius Ukrainoje pirmiausiai sužino iš Rusijos televizijos, o tik po to iš lietuviškų televizijos kanalų. Kaip antrą informacijos šaltinį 38 proc. tautinių mažumų atstovų nurodė lietuviškas komercines televizijas, 30 proc. Lietuvos televiziją (LRT).

30 proc. tautinių mažumų nurodė, kad Ukrainos įvykių atspindėjimas Rusijos žiniasklaidoje yra objektyvus ir 29 proc. – kad neobjektyvus.

Kad Ukrainos įvykiai Lietuvos žiniasklaidoje atspindimi objektyviai mano 32 proc. tautinių mažumų atstovų, kad neobjektyviai – 29 procentai.

Į klausimą, kas kaltas dėl konflikto Ukrainoje, Ukrainos kaltę nurodė 26 proc. tautinių mažumų atstovų, Rusijos kaltę – 16 proc., Donecko ir Luhansko separatistų kaltę – 6 proc., Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Europos Sąjungos (ES) kaltę – 23 procentai.

Tuo metu lietuviai Ukrainos konflikte dažniausiai kaltino Rusiją (55 proc.), 10 proc. kaltino Ukrainą, 18 proc. – separatistus, 7 proc. – JAV ir ES.

Lietuviai apie įvykius Ukrainoje sužino daugiausia iš lietuviškos žiniasklaidos. 51 proc. lietuvių tautybės asmenų manė, kad įvykiai Ukrainoje Lietuvos žiniasklaidoje atspindimi objektyviai, kad neobjektyviai pareiškė 25 proc. respondentų.

Vertindami Rusijos žiniasklaidą, 60 proc. lietuvių nurodė, kad ji Ukrainos įvykių kontekste yra neobjektyvi. Tik dešimtadalis apklausos dalyvių nurodė, kad ji objektyviai atspindi įvykius Ukrainoje.

Pernai gruodį Visuomenės nuomonės tyrimų centras „Vilmorus“ atliko reprezentatyvią Lietuvos 15-74 metų gyventojų apklausą, kurioje buvo apklausti 866 lietuviai ir 501 kitų tautybių gyventojas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.