Lietuvoje

2012.12.11 10:43

R. Pakso reikalų imasi skubos tvarka

Koks vienas pirmųjų darbų, prie kurio turėtų pulti naujasis Seimas? Vienas svarbesnių – panaikinti apribojimus „tvarkiečių“ lyderiui, pašalintam prezidentui Rolandui Paksui dalyvauti rinkimuose, rašo „Lietuvos rytas“.

Koks vienas pirmųjų darbų, prie kurio turėtų pulti naujasis Seimas? Vienas svarbesnių – panaikinti apribojimus „tvarkiečių“ lyderiui, pašalintam prezidentui Rolandui Paksui dalyvauti rinkimuose, rašo „Lietuvos rytas“.

Naujojo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) jau rytoj mėgins paleisti Konstitucijos keitimo mechanizmą, kuris pagaliau atvertų kelią R. Paksui į rinkimus.

Dar gerokai prieš rinkimus buvo prognozuojama, kad tuo atveju, jeigu „tvarkiečiai” pateks į valdančiąją daugumą, jų vadovo galimybės dalyvauti rinkimuose bus viena politinių užduočių.

Tiesa, TTK vadovas, valdančiųjų socialdemokratų atstovas Julius Sabatauskas vakar „Lietuvos rytui“ teigė, jog šis reikalas su politika niekaip nesusijęs: „Tiesiog vyksta objektyvus procesas, kuris yra privalomas, nes suėjo tam tikri terminai.“

Politikas priminė, jog Seimas ir jo komitetai turi imtis veiksmų įgyvendinti Konstitucinio teismo (KT) nutarimus praėjus mėnesiui ir Seimo Teisės departamentui parengus atitinkamas išvadas.

„Vyks tvarkomasis posėdis, kurio rezultatų aš, suprantama, nežinau. Tiesiog komitetas turės spręsti, kaip turėtų vykti tolesni procesai, tiksliau, Konstitucijos keitimas“, – aiškino J. Sabatauskas.

KT yra paskelbęs nekonstituciniu praėjusį pavasarį Seime priimtą įstatymą, leidusį R. Paksui dalyvauti rinkimuose. Tuomet teismas konstatavo tai, kas daugeliui politikų ir teisininkų buvo seniai aišku – norint suteikti teisę pašalintam prezidentui reikia keisti Konstituciją.

Nuo šio KT sprendimo praėjo jau trys mėnesiai, taigi J. Sabatausko minėtas terminas seniai praėjo.

Kita vertus, Seimas niekada nepuldavo iškart veikti po kiekvieno KT žodžio ir kartais metų metus neįgyvendindavo daugelio šio teismo nutarimų. Kad pagrindinis šalies įstatymas būtų pakeistas, už tai kelis kartus turi balsuoti ne mažiau kaip 94 parlamentarai.

Galima prisiminti, kad socialdemokratų lyderį Algirdą Butkevičių premjeru palaimino 90 Seimo narių.