Lietuvoje

2012.12.11 10:21

Seimas spręs VRK likimą

ELTA 2012.12.11 10:21

Antradienį Seimas ketina išspręsti nežinioje atsidūrusios Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) likimą.

Antradienį Seimas ketina išspręsti nežinioje atsidūrusios Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) likimą.

Parlamentarai balsuos už nutarimo projektą, kuriame siūloma pripažinti netekusiu galios praėjusios kadencijos Seimo sprendimą nuo šių metų gruodžio 13 d. nutraukti VRK įgaliojimus.

Nutarimo projektą, leisiantį toliau dirbti Zenono Vaigausko vadovaujamai VRK, praėjusią savaitę po svarstymo parėmė 70 Seimo narių, prieš buvo 32, susilaikė 7 parlamentarai.

Kaip yra sakiusi projekto iniciatorė, Seimo narė socialdemokratė Irena Šiaulienė, Konstitucinio Teismo išvada (KT) pervertinta, nes joje nebuvo pasakyta, kad VRK darbas yra visiškai netinkamas. Politikės nuomone, komisija galėtų dirbti, kol darbo grupė paruoštų naują patobulintą rinkimų įstatymą.

„Kaip parodė praktika, yra daug netobulumų, galima įvairiai suprasti ir reikėtų preciziškiau reglamentuoti tuos klausimus, tas problemas, su kuriomis susidūrėme rinkimų kampanijos metu“, – anksčiau yra sakiusi I. Šiaulienė.

Anot Seimo narės, reikia palikti VRK įgaliojimus, kad ji tęstų darbus ir pasirengtų naujai rinkimų politinei kampanijai dėl papildomų rinkimų trijose vienmandatėse apygardose.

Kadenciją baigęs Seimas lapkričio 13 d. priėmė nutarimą, kuriuo nuo šių metų gruodžio 13 d. nutraukė VRK įgaliojimus, primena ELTA.

Nutraukti VRK įgaliojimus nutarta vadovaujantis Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymu ir KT 2012 m. lapkričio 10 d. išvada dėl Seimo ir Lietuvos Prezidentės paklausimų, ar per 2012 m. Seimo rinkimus nebuvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas.

KT nusprendė, kad VRK pažeidė kai kurias Seimo rinkimų įstatymo nuostatas.