Naujienų srautas

Lietuvoje2015.01.06 15:47

R. Paksas apie nesutarimus koalicijoje: gal pilnatis?

BNS 2015.01.06 15:47

Įsiplieskus žodžių karui tarp dviejų valdančiosios koalicijos partnerių „darbiečių“ ir socialdemokratų, „tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas linki santarvės ir neabejoja, kad dabartinė dauguma dirbs ir toliau.

Įsiplieskus žodžių karui tarp dviejų valdančiosios koalicijos partnerių „darbiečių“ ir socialdemokratų, „tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas linki santarvės ir neabejoja, kad dabartinė dauguma dirbs ir toliau.

„Būna politikoje apsižodžiavimų, būna kokių nors griežtesnių žodžių, bet aš manau, kad šitoje vietoje reikėtų katalikiškai elgtis. Linkėčiau santarvės, susitarimo, kompromiso paieškų ir gerų darbų“, – antradienį BNS sakė R. Paksas.

Paklaustas apie socialdemokratų ir „darbiečių“ nesutarimo priežastį, politikas atkreipė dėmesį į mėnulio fazę.

„Gal pilnatis?“ – pareiškė jis.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas priminė, kad ir jų ne vienas siūlymas, projektas nepriimti Seime, Vyriausybėje, bet jie koalicijos partnerių atžvilgiu elgiasi santūriau.

„Mes turėjome ir savo pasiūlymų, pavyzdžiui, Migracijos komisijos įkūrimas, kas jau per metus neįvyko. Pagaliau Konstitucijos pakeitimas ir daug kitų dalykų, kurie, mūsų supratimu, reikalingi, bet neįvyko iki šiol. Bet, kaip matote, mes kur kas santūresni“, – BNS sakė R. Paksas.

Jis prognozavo, kad nesutarimai neišklibins centro kairės koalicijos. Anot jo, reikėtų vertinti ne politikų žodžius, o veiksmus.

„Kiekvienas nori prieš savo rinkėjus šiek tiek labiau aktyvus pasirodyti, bet reikia žiūrėti į sprendimus, o ne į pareiškimus“, – teigė jis.

Metų sandūroje socialdemokratai ir „darbiečiai“ apsikeitė kaltinimais ir vieni kitų kritika.

Premjeras socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius Darbo partiją apkaltino išdavyste dėl balsavimo priimant biudžetą, o „darbiečiai“ jį – neveiklumu. Darbo partijos įkūrėjas V. Uspaskichas Vyriausybės vadovą pirmadienį išplatintame komentare išvadino melagiu ir bailiu.

A. Butkevičius išdavyste pavadino „darbiečių“ elgesį priimant biudžetą, kai šie pritarė siūlymams koreguoti Vyriausybės teikiamą projektą, skiriant papildomas išlaidas kultūros darbuotojų atlyginimams, moksleivių būreliams ir žemdirbiams.

„Po Naujųjų metų tikrai kalbėsimės labai atsakingai, kaip toliau matome darbą kartu. Tokie nesusipratimai, svarstant svarbiausią Lietuvos įstatymą, nepuošia ir neduoda tarpusavio pasitikėjimo“, – interviu LRT Radijui sakė premjeras.

Pasak jo, svarstant 2015-ųjų biudžetą, politinėje taryboje buvo susitarta, kaip valdantieji elgsis: „Būsime labai solidūs, priimsime tik tokius sprendimus, kuriems bus pritarta politinėje taryboje, bet pastaruoju metu, kalbant apie valdančiąją daugumą, Darbo partija, turiu atvirai pasakyti, mus išdavė. Žinoma, ta išdavystė paaiškėjo.“

Premjeras interviu pareiškė, kad tai buvo Darbo partijos garbės pirmininko V. Uspaskicho šantažas savo partijos nariams dėl to, kad nebuvo priimtas sprendimas jį reabilituoti, Seimo komiteto lygiu pareiškiant, jog Darbo partijos „juodosios“ buhalterijos byla – politinė.

V. Uspaskichas savo ruožtu pareiškė, kad A. Butkevičius yra „bailys ir melagis, rinkimų metu pažadėjęs keisti žmonių pasmerktą konservatorių naktinę mokesčių reformą, bet po rinkimų nepakeitęs nė vieno įstatymo“.

„Jis ir toliau apgaudinėja rinkėjus, vykdydamas konservatorių sugalvotą ekonominę programą, žlugdančią valstybę“, – teigė Darbo partijos garbės pirmininkas.

Kitas įtakingas šios partijos narys Vytautas Gapšys taip pat viešu pranešimu pareiškė, kad „jei ne Darbo partija, tai Vyriausybė būtų visiškai blanki“ ir priminė, jog tai koalicijos partneriai suteikė premjerui įgaliojimus veikti.

Darbo partijos pirmininkė L. Graužinienė antradienį BNS atsisakė vertinti šiuos kolegų pareiškimus.

„Aš atskirų pareiškimų nekomentuoju. Bus koalicinė taryba, tada ir kalbėsime. Jeigu socialdemokratai tais klausimais nori kalbėti“, – tepasakė ji.

Šiuo metu valdančiąją koaliciją sudaro LSDP, Darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi