Lietuvoje

2015.01.06 14:59

Kai kurie policininkai per šventes pasijuto nuskriausti

Eglė Samoškaitė, DELFI.lt2015.01.06 14:59

Švenčių proga gaunamos premijos paskatina ne tik džiaugsmą, bet ir nelygybės jausmą – tas premiją gavo, anas – irgi, o aš ne?! Toks jausmas aplankė ir kai kuriuos policijos pareigūnus.

Švenčių proga gaunamos premijos paskatina ne tik džiaugsmą, bet ir nelygybės jausmą – tas premiją gavo, anas – irgi, o aš ne?! Toks jausmas aplankė ir kai kuriuos policijos pareigūnus.

„Policijos departamentas, visos policijos eilinės sekretorės ir kitos administracijos pieškutės gavo 1000 litų (289 eurų) premijos, valdybų viršininkai premijoms gavo 2000–3000 litų (579–868 eurų), o eiliniai policinininkai nieko negauna... Reikės budėti prie paštų, šalti – švenčių proga nieko negavom...“, – DELFI atsiųstame laiške prieš Naujuosius metus skundėsi vienas pareigūnas.

Policijos departamentas pripažįsta, kad departamento darbuotojai, išskyrus generalinį komisarą Liną Pernavą ir galiojančias tarnybines nuobaudas turintys asmenys, gavo šventines premijas, bet vienkartines priemokas, pasak departamento, gavo ir dauguma eilinių policijos pareigūnų – išskyrus tuos, kurie dirba Vilniaus ir Panevėžio vyriausiuose policijos komisariatuose.

„Pagal kolektyvinę sutartį, policijos įstaigos įsipareigojo sutaupytas darbo užmokesčio fondo lėšas skirti darbuotojų motyvacijai stiprinti, sudarant palankias ir sąžiningas darbo sąlygas policijos darbuotojams“, – teigiama Policijos departamento Komunikcijos skyriaus viršininko Ramūno Matonio atiųstame atsakyme.

„Atsižvelgiant į tai, tos policijos įstaigos, kurios metų pabaigoje dėl nesukomplektuotų etatų sutaupė darbo užmokesčio fondo lėšų, jas skyrė darbuotojų motyvacijai stiprinti ir išmokėjo darbuotojams vienkartines pinigines išmokas“, – priduriama R. Matonio atsakyme DELFI.

Policijos departamentas taip pat skyrė po 800 litų (231 euro) vienkartines išmokas vyriausiųjų policijos komisariatų vadovams.

„Vienkartines išmokas taip pat gavo Policijos departamento ir visų šalies teritorinių policijos įstaigų darbuotojai, išskyrus Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą ir Panevėžio apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, kadangi jie nesutaupė darbo užmokesčio fondo lėšų“, – sako R. Matonis.

Policijos įstaigos ir premijų dydžiai:

Policijos departamente išmokas gavo visi darbuotojai vienodo dydžio, nepriklausomai nuo užimamų pareigų (po 800 litų arba 231 eurų).

Vilniaus aps. VPK – negavo.

Kauno aps. VPK išmokas gavo 276 darbuotojai (atsižvelgiant į pasiektus darbo rezultatus) po 500 litų arba 144 eurų.

Klaipėdos aps. VPK išmokas gavo visi darbuotojai (po 400 litų arba 115 eurų).

Šiaulių aps. VPK išmokas gavo visi darbuotojai, padalinių vadovai – po 25 proc., kiti darbuotojai – po 30 proc. atlyginimo dydžio.
Panevėžio aps. VPK – negavo.

Alytaus aps. VPK išmokas gavo 304 darbuotojai (atsižvelgiant į pasiektus darbo rezultatus) po 1000 litų arba 289 eurų.

Marijampolės aps. VPK išmokas gavo 200 darbuotojų (atsižvelgiant į pasiektus darbo rezultatus) po 750 ir 1000 litų arba 217 ir 289 eurų.

Utenos aps. VPK išmokas gavo 10 geriausių darbuotojų (ne vadovai, o darbuotojai, atsižvelgiant į pasiektus darbo rezultatus) po 1000 litų arba 289 eurų.

Tauragės aps. VPK išmokas gavo visi darbuotojai po 320 litų arba 92 eurus.

Telšių aps. VPK išmokas gavo visi darbuotojai po 300 litų arba 86 eurus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.