Lietuvoje

2015.09.08 13:45

K. Daukšys: V. Uspaskicho pasisakymai koalicijos veiklos negali sutrikdyti

BNS 2015.09.08 13:45

Darbo partija nusiteikusi toliau dirbti valdančiojoje koalicijoje, o partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho pareiškimai negali sutrikdyti koalicijos darbo, sako partijos atstovai.

Darbo partija nusiteikusi toliau dirbti valdančiojoje koalicijoje, o partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho pareiškimai negali sutrikdyti koalicijos darbo, sako partijos atstovai.

„Manau, kad Viktoro Uspaskich pasisakymai koalicijos veiklos sutrikdyti, nei kaip nors sugadinti negali, nebent koalicija pati norėtų, kad taip atsitiktų. Šiuo atveju mūsų garbės pirmininkas turi tam tikrą požiūrį, jį išsakė. Manau, tuos dalykus koalicinėje taryboje bus galima aptarti tiesiogiai abiem susėdus – socialdemokratų vadovui ir mūsų garbės pirmininkui – ir apsitarti. Nemanau, kad tai viešos erdvės reikalas“, – antradienį Seime žurnalistams sakė naujuoju Darbo partijos frakcijos seniūnu išrinktas Kęstutis Daukšys. Šias pareigas jis pradės eiti kovo mėnesį.

Jo teigimu, Darbo partija dirba koalicijoje ir ketina tęsti šį darbą, tačiau tuo pačiu ji mato iššūkius, kurie kyla, mato dalykus, kuriuos, jų nuomone, reikėtų daryti kitaip.

„Tai visiškai netrukdo mums sėkmingai koalicijoje dirbti ir atlikti numatytus darbus“, – užtikrino K. Daukšys.

Dabartinis „darbiečių“ frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys pabrėžė, kad kalbėdamas apie Vyriausybės neveiklumą, jis siekia paskatinti ją aktyviau dirbti.

„Mes koalicijoje dirbame, mūsų pareiškimai aiškiai rodo, kad mes aktyviau dirbame negu kitos politinės partijos. Jeigu mes kalbame apie programos įgyvendinimą, o socialdemokratai bando ieškoti kažkokių sliekų, šiuo atveju, matyt, socialdemokratai turi tam tikrų problemų, neturi vizijos, kaip įgyvendinti Vyriausybės programą. Jeigu jie jos nebeturi, pas juos baigėsi visa išmintis, tada jau jų problema. Darbo partija yra pasirengusi įgyvendinti Vyriausybės programą ir Darbo partijos rinkėjams duotus pažadus“, – antradienį Seime žurnalistams kalbėjo V. Gapšys.

Tačiau jis nekomentavo, kaip koalicijos darbui padeda Darbo partijos garbės pirmininko Viktoro Uspaskicho viešai paskelbtas pareiškimas, jog Socialdemokratų partijos lyderis premjeras Algirdas Butkevičius yra „bailys ir melagis, rinkimų metu pažadėjęs keisti žmonių pasmerktą konservatorių naktinę mokesčių reformą, bet po rinkimų nepakeitęs nė vieno įstatymo“.

„Na, žinote, ne aš juos įvardijau, užduokite tuos klausimus žmogui, kuris tuos epitetus pasakė. Aš atsakau už kiekvieną savo žodį, galiu jį pagrįsti ir pamotyvuoti, o apie kitų kalbas nenorėčiau plėstis“, – sakė V. Gapšys.

Pats jis anksčiau Vyriausybę pavadino neveiklia.

Abu „darbiečiai“ neigė, kad pastaruoju metu paaštrėjusi vieša Vyriausybės ir A.Butkevičiaus kritika susijusiu su nesutarimais pačios Darbo partijos viduje.

„Socialdemokratai to labai norėtų, bet turėčiau juos nuvilti ir pasakyti, kad didesnes trintis mes matome pas juos, bet tegu jie sprendžiasi savo klausimus, o mes ruošiamės savivaldos rinkimams“, – tokias įžvalgas atrėmė V. Gapšys.

„Gal kas nors norėtų, kad taip būtų (Darbo partija skiltų – BNS), bet galiu garantuoti, kad taip nėra ir taip nebus. Darbo partija šiandien ruošiasi savivaldybių tarybų rinkimams, ruošiasi sėkmingai ir tikimės gerų rezultatų“, – antrino K. Daukšys.

Pirmadienio vakarą situaciją koalicijoje svarsčiusi Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) valdyba pareiškė, kad rimtai reaguoja į koalicijos partnerių pasisakymus viešojoje erdvėje. Ji nutarė artimiausioje politinėje taryboje aptarti susidariusią situaciją.

LSDP frakcijos Seime seniūnė Irena Šiaulienė BNS sakė, kad socialdemokratai su Darbo partijos atstovais nori aptarti jų elgesį Seime priimant 2015 metų biudžetą, kai „darbiečiai“ palaikė papildomų 90 mln. litų skyrimą švietimui, kultūrai ir žemės ūkiui.

„O paskui sekė ir kiti Viktoro (Uspaskicho) pareiškimai ir aiškinimai, kai nuo sergančios galvos viskas metama ant sveikos galvos. Taip neturėtų būti“, – sakė politikė.

LSDP vicepirmininkas Gediminas Kirkilas vylėsi, kad per politinės tarybos posėdį koalicijos partneriams pavyks priimti pareiškimą dėl bendro darbo. Jis teigė norįs sužinoti, ar V.Gapšio ir V.Uspaskicho pareiškimai tėra pavienių asmenų nuomonė, ar partijos pozicija.

Darbo partijos pirmininkė, Seimo vadovė Loreta Graužinienė antradienį BNS pareiškė su Socialdemokratų partijos lyderiu šia tema nekalbėjusi, todėl nuo bet kokių komentarų susilaikanti.

Metų sandūroje socialdemokratai ir „darbiečiai“ apsikeitė kaltinimais ir vieni kitų kritika.

Premjeras socialdemokratų lyderis A.Butkevičius išdavyste pavadino „darbiečių“ elgesį priimant 2015 metų biudžetą, kai šie pritarė siūlymams koreguoti Vyriausybės teikiamą projektą, skiriant papildomas išlaidas kultūros darbuotojų atlyginimams, moksleivių būreliams ir žemdirbiams.

Pasak jo, svarstant 2015-ųjų biudžetą, politinėje taryboje buvo susitarta, kaip valdantieji elgsis: „Būsime labai solidūs, priimsime tik tokius sprendimus, kuriems bus pritarta politinėje taryboje, bet pastaruoju metu, kalbant apie valdančiąją daugumą, Darbo partija, turiu atvirai pasakyti, mus išdavė. Žinoma, ta išdavystė paaiškėjo.“

Premjeras interviu pareiškė, kad tai buvo Darbo partijos garbės pirmininko V. Uspaskicho šantažas savo partijos nariams dėl to, kad nebuvo priimtas sprendimas jį reabilituoti, Seimo komiteto lygiu pareiškiant, jog Darbo partijos „juodosios“ buhalterijos byla – politinė.

V. Uspaskichas savo ruožtu pareiškė, kad A.Butkevičius yra „bailys ir melagis, rinkimų metu pažadėjęs keisti žmonių pasmerktą konservatorių naktinę mokesčių reformą, bet po rinkimų nepakeitęs nė vieno įstatymo“.

„Jis ir toliau apgaudinėja rinkėjus, vykdydamas konservatorių sugalvotą ekonominę programą, žlugdančią valstybę“, – teigė Darbo partijos garbės pirmininkas.

Kitas įtakingas šios partijos narys V. Gapšys taip pat viešu pranešimu pareiškė, kad „jei ne Darbo partija, tai Vyriausybė būtų visiškai blanki“ ir priminė, jog tai koalicijos partneriai suteikė premjerui įgaliojimus veikti.

Šiuo metu valdančiąją koaliciją sudaro LSDP, Darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.