Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Socialdemokratai ir „darbiečiai“ aiškinsis santykius

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) valdyba nutarė artimiausioje politinėje taryboje aptarti susidariusią situaciją valdančiojoje koalicijoje, įsiplieskus žodžių karui su koalicijos partneriais „darbiečiais“.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) valdyba nutarė artimiausioje politinėje taryboje aptarti susidariusią situaciją valdančiojoje koalicijoje, įsiplieskus žodžių karui su koalicijos partneriais „darbiečiais“.

„Buvo pasikalbėta apie tai, kad reikėtų sukviesti politinę tarybą ir pasikalbėti dėl bendro darbo, kad nereikėtų aiškintis paskui viešai, ir tiesiog priminti, kad to, kas sutarta, reikėtų laikytis“, – antradienį BNS sakė LSDP frakcijos Seime seniūnė Irena Šiaulienė.

Darbo partijos pirmininkė, Seimo vadovė Loreta Graužinienė antradienį BNS pareiškė su Socialdemokratų partijos lyderiu šia tema nekalbėjusi, todėl nuo bet kokių komentarų susilaikanti.

„Aš, kaip partijos vadovė, su Socialdemokratų partijos vadovu šiais klausimais nesu kalbėjusi, tai nieko tikrai nenoriu komentuoti“, – teigė ji.

Pirmadienio vakarą situaciją koalicijoje svarsčiusi LSDP valdyba pareiškė, kad rimtai reaguoja į kai kurių koalicijos partnerių pasisakymus viešojoje erdvėje.

Pasak I.Šiaulienės, socialdemokratai su Darbo partijos atstovais nori aptarti jų elgesį Seime priimant 2015 metų biudžetą, kai „darbiečiai“ palaikė papildomų 90 mln. litų skyrimą švietimui, kultūrai ir žemės ūkiui.

„O paskui sekė ir kiti Viktoro (Uspaskicho) pareiškimai ir aiškinimai, kai nuo sergančios galvos viskas metama ant sveikos galvos. Taip neturėtų būti“, – sakė Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė.

Jos tvirtinimu, pastaruoju metu viešai pasigirdusi „darbiečių“ kritika Vyriausybės ir socialdemokratų adresu labiau susijusi su vidiniais nesutarimais pačioje Darbo partijoje.

„Manyčiau, kad pareiškimai labiau susiję su jų vidine padėtimi. O Viktoras neturi, ko prarasti“, – BNS sakė I.Šiaulienė.

LSDP vicepirmininkas Gediminas Kirkilas vylėsi, kad per politinės tarybos posėdį koalicijos partneriams pavyks priimti pareiškimą dėl bendro darbo.

„Mes galvojame, kad tokie įvairūs pareiškimai ir įžeidinėjimai nedera koalicijoje“, – BNS sakė jis.

„Kas ką pasakys, dar nieko nereiškia, žiūrėsime, kokia partijos nuomonė, ar ji pasirengusi toliau dirbti Vyriausybėje ir panašiai. Tai, ką jie dabar kritikuoja, jų ministrai Vyriausybėje palaikė. Negirdėjau, kad ir dėl biudžeto, jog kas nors būtų pasisakęs prieš. Mes, aišku, nereaguojame į tuos vaikiškus pareiškimus, įžeidinėjimus, bet darbas yra darbas“, – kalbėjo socialdemokratas.

Paklaustas, ar „darbiečių“ pareiškimai gali išklibinti koaliciją, G.Kirkilas vylėsi, jog taip nenutiks.

„Bet visko būna politikoje, politikoje tai žmonės veikia, visaip būna. Bet aš tikiuosi, kad dirbsime toliau. Artėja rinkimai, tų aštresnių pareiškimų vienos kitos partijos atžvilgiu bus dar daug“, – sakė LSDP vicepirmininkas.

Metų sandūroje socialdemokratai ir „darbiečiai“ apsikeitė kaltinimais ir vieni kitų kritika.

Premjeras socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius Darbo partiją apkaltino išdavyste dėl balsavimo priimant biudžetą, o „darbiečiai“ jį – neveiklumu. Darbo partijos įkūrėjas V.Uspaskichas Vyriausybės vadovą pirmadienį išplatintame komentare išvadino melagiu.

A.Butkevičius išdavyste pavadino „darbiečių“ elgesį priimant biudžetą, kai šie pritarė siūlymams koreguoti Vyriausybės teikiamą projektą, skiriant papildomas išlaidas kultūros darbuotojų atlyginimams, moksleivių būreliams ir žemdirbiams.

„Po Naujųjų metų tikrai kalbėsimės labai atsakingai, kaip toliau matome darbą kartu. Tokie nesusipratimai, svarstant svarbiausią Lietuvos įstatymą, nepuošia ir neduoda tarpusavio pasitikėjimo“, – interviu Lietuvos radijui sakė premjeras.

Pasak jo, svarstant 2015-ųjų biudžetą, politinėje taryboje buvo susitarta, kaip valdantieji elgsis: „Būsime labai solidūs, priimsime tik tokius sprendimus, kuriems bus pritarta politinėje taryboje, bet pastaruoju metu, kalbant apie valdančiąją daugumą, Darbo partija, turiu atvirai pasakyti, mus išdavė. Žinoma, ta išdavystė paaiškėjo.“

Premjeras interviu pareiškė, kad tai buvo Darbo partijos garbės pirmininko V.Uspaskicho šantažas savo partijos nariams dėl to, kad nebuvo priimtas sprendimas jį reabilituoti, Seimo komiteto lygiu pareiškiant, jog Darbo partijos „juodosios“ buhalterijos byla – politinė.

V.Uspaskichas savo ruožtu pareiškė, kad A.Butkevičius yra „bailys ir melagis, rinkimų metu pažadėjęs keisti žmonių pasmerktą konservatorių naktinę mokesčių reformą, bet po rinkimų nepakeitęs nė vieno įstatymo“.

„Jis ir toliau apgaudinėja rinkėjus, vykdydamas konservatorių sugalvotą ekonominę programą, žlugdančią valstybę“, – teigė Darbo partijos garbės pirmininkas.

Kitas įtakingas šios partijos narys Vytautas Gapšys taip pat viešu pranešimu pareiškė, kad „jei ne Darbo partija, tai Vyriausybė būtų visiškai blanki“ ir priminė, kad tai koalicijos partneriai suteikė premjerui įgaliojimus veikti.

Darbo partijos pirmininkė L.Graužinienė antradienį BNS atsisakė vertinti šiuos kolegų pareiškimus.

„Aš atskirų pareiškimų nekomentuoju. Bus koalicinė taryba, tada ir kalbėsime. Jeigu socialdemokratai tais klausimais nori kalbėti“, – tepasakė ji.

Šiuo metu valdančiąją koaliciją sudaro LSDP, Darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.