Naujienų srautas

Lietuvoje2012.06.09 15:40

Antakalnio kapinėse palaidotas parlamentaras J.Karosas

LRT.lt 2012.06.09 15:40

Šeštadienio vidudienį Vilniuje, Antakalnio kapinėse, palaidotas šviesaus atminimo Seimo narys profesorius Justinas Karosas. Parlamentaras po sunkios ligos mirė naktį į trečiadienį.  

Šeštadienio vidudienį Vilniuje, Antakalnio kapinėse, palaidotas šviesaus atminimo Seimo narys profesorius Justinas Karosas. Parlamentaras po sunkios ligos mirė naktį į trečiadienį.

Laidotuvėse, be kitų, dalyvavo Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, parlamento vicepirmininkas Česlovas Juršėnas, Socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

J. Karosas gimė 1937 m. rugsėjo 7 d. Marijampolės rajono Sangrūdos kaime valstiečių šeimoje.

1958 m. baigęs Sangrūdos vidurinę mokyklą, tais pačiais metais įstojo į Vilniaus universiteto Istorijos ir filologijos fakultetą, kurį baigė 1963 metais, tapdamas lietuvių kalbos ir literatūros dėstytoju.

Visą gyvenimą J. Karosas buvo ištikimas savo profesijai ir gerbė gimtąją kalbą, nesidrovėdamas pataisyti netaisyklingai kalbančius kolegas, atkreipdamas dėmesį net į menkiausias klaidas.

1967-1969 m. J. Karosas studijavo Vilniaus universiteto aspirantūroje, apgynė filosofijos mokslų kandidato (dabar - daktaro) disertaciją. 1971-1972 m. stažavo Austrijoje, Vienos universitete. 1981 m. jam buvo paskirta A. von Humboldto fondo (VFR) stipendija, todėl nuo 1984 m. daugiau negu pusantrų metų stažavo Frankfurto prie Maino, Manheimo ir Gyseno universitetuose, kur rinko medžiagą habilitaciniam darbui.

1994 m. pirmasis iš nepriklausomos Lietuvos filosofų Vilniaus universitete apgynė habilitacinį darbą, už jį jam suteiktas habilituoto humanitarinių mokslų daktaro vardas.

1963-1967 m. J. Karosas buvo Vilniaus universiteto Filosofijos katedros asistentas, vyresnysis dėstytojas, docentas. 1989 m. išrinktas šio universiteto įkurto Filosofijos fakulteto dekanu. Juo dirbo iki 1992 m. 2000 m. jam suteiktas profesoriaus vardas. Nuo tos dienos J. Karosą kolegos ir bičiuliai vadino Profesoriumi, pagerbdami jo išmintį ir filosofišką požiūrį į gyvenimą bei politikoje vykstančius procesus.

Tapęs politiku, J. Karosas niekada nesistengė retušuoti savo biografijos faktų. Jis buvo TSKP narys, aktyvus LKP atsiskyrimo nuo TSKP šalininkas. Nuo 1990 m. - Lietuvos demokratinės darbo partijos narys, buvo partijos pirmininko pavaduotojas, tarybos narys. Nuo 2001 m. - Lietuvos socialdemokratų partijos tarybos narys.

1992-1996 m. ir 1996-2000 m. - Seimo narys, išrinktas pagal Lietuvos demokratinės darbo partijos sąrašą. Seime dirbo Užsienio reikalų, Švietimo, mokslo ir kultūros komitetuose, buvo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, Lietuvos demokratinės darbo partijos frakcijos seniūnas, seniūno pavaduotojas.

2000-2003 m. J. Karosas dirbo Druskininkų savivaldybės tarybos nariu. 2000-aisiais išrinktas Seimo nariu Lazdijų-Druskininkų rinkimų apygardoje.

Dzūkijos žmonės įvertino J. Karoso darbštumą, atsakingumą, konkrečius darbus sprendžiant vietinių žmonių problemas, todėl patikėjo jam mandatą ir 2004, ir 2008 metais. Atsidėkodami už gerus darbus, druskininkiečiai išrinko J. Karosą Druskininkų miesto garbės piliečiu.

J. Karosas buvo kelių knygų, keliasdešimties straipsnių ideologijos ir vertybių teorijos klausimais, paskelbtų Lietuvoje ir užsienyje, autorius. Apdovanotas ordino " Už nuopelnus Lietuvai" Komandoro didžiuoju kryžiumi.

J. Karosas visą gyvenimą jautė didžiulę atsakomybę už žodį, už žmones, už savo kraštą. Savo kilniu pavyzdžiu įkvėpdamas ir kitus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi