Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Kauniečiai apdovanoti „Gerumo kristalais“ ir J. Vileišio medaliais

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Už reikšmingus ir neatlygintinus darbus kelioms dešimtims kauniečių įteikti „Gerumo kristalai“, padėkos ir burmistro Jono Vileišio medaliai.

Už reikšmingus ir neatlygintinus darbus kelioms dešimtims kauniečių įteikti „Gerumo kristalai“, padėkos ir burmistro Jono Vileišio medaliai.

Trys dešimtys kauniečių „Gerumo kristalais“ apdovanoti už socialinius projektus bendruomenėse, kultūrinę ir visuomeninę veiklą, neatlygintiną kraujo donorystę ar lietuviškos dainos populiarinimą. Savivaldybės komisijai pretendentus į apdovanojimą siūlė nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės, miesto vadovas.

„Statistikos duomenimis, mano pačios vedamos statistikos duomenimis, esu pravedusi 600 nemokamų renginių, mano auditorija daugiausiai vaikai ir pagyvenusieji žmonės, turbūt jiems labiausiai reikia tų nemokamų, įdomių mūsų renginių“, – sako apdovanotoji „Gerumo kristalu“ Loreta Raudonikienė.

„Pirmiausia man geras darbas yra tai, kad aplinkui mane būtų visi laimingi. Tam, kad būtų laimingi, reikia duoti šilumos, jaukumo, meilės, namus, kad visi turėtų namus. Todėl ir nusprendžiau pasiimti globoti keturis mažamečius vaikus, kad jie turėtų šilumą, gerumą, meilę, brolius, seseris“, – sako dar viena „Gerumo kristalu apdavanota kaunietė Eugenija Žilinskienė.

Šešiems kauniečiams už nuopelnus įtvirtinant Kauno savivaldą, pilietines iniciatyvas įteikti vieni aukščiausių miesto apdovanojimų – žalvariniai ir pasidabruotas buvusio miesto burmistro Jono Vileišio medaliai.

„Man tai yra paskatinimas daryti toliau, ką aš dariau, – sako medaliu apdovanotas istorikas Jonas Palys. – „Aš dalinuosi ta Kauno istorijos dalimi, kurią žinau, kurią esu sukaupęs – tai yra Kauno technikos istorija“.

„Gerumo kristalai“, anksčiau vadinti „Gerumo plytomis“, teikiami nuo 2001-ųjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.