Lietuvoje

2015.01.05 18:08

Prezidentė su krikščionių dvasininkais aptarė bendras užduotis

BNS2015.01.05 18:08

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Lietuvos tradicinių krikščioniškųjų bendruomenių vadovais diskutavo apie bendrą darbą siekiant vienybės bei santarvės šalyje ir pasaulyje.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Lietuvos tradicinių krikščioniškųjų bendruomenių vadovais diskutavo apie bendrą darbą siekiant vienybės bei santarvės šalyje ir pasaulyje.

„Mes visi labai pozityviai pasisakėme apie būtinumą dirbti kartu siekiant vienybės ir santarvės visuomenėje, žiūrint kas darosi ir užsienio tarptautinėje politikoje, ir Lietuvos situacijoje“, – po susitikimo žurnalistams sakė Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Paklaustas, ar Lietuvos krikščioniškų bendruomenių vadovai turi vieningą požiūrį į Ukrainos įvykius, Krymo okupaciją, G.Grušas pažymėjo, kad su šalies vadove apie taiką kalbėta bendriau.

„Mes kalbėjome bendrai apie įvairias situacijas pasaulyje, karo situacijas, prezidentės tvirtą poziciją, mūsų NATO palaikymą (dėl) grėsmių, kur gali ateiti į Lietuvą, bet dar svarbiau – kalbėjome apie pabėgėlius, migrantus ir pagalbą tokiems žmonėms. Mūsų pozicijos iš tikrųjų sutampa, kad reikia iš tikrųjų padėti žmonėms, ypač bėgantiems nuo karo saugant savo gyvybę“, – sakė jis.

Ortodoksų bažnyčios Lietuvoje vadovas arkivyskupas Inokentijus savo ruožtu žurnalistams teigė, kad susitikime išsakė dėkingumą už valstybės ir vietos valdžios dėmesį šios religijos išpažinėjams. Kartu jis pažymėjo besimeldžiantis už taiką.

„Mes ne tik jos norime taikos, bet ir nuolat meldžiamės už taiką visur pasaulyje“, – teigė arkivyskupas Inokentijus.

Pasak prezidentės spaudos tarnybos, D.Grybauskaitė su dvasininkais kalbėjosi apie tikinčiųjų bendruomenių indėlį, stiprinant visuomenės santarvę, bažnyčios iniciatyvas sprendžiant opias socialines problemas ir prisidedant prie kovos su alkoholizmu, smurtu, vykdant savižudybių ir korupcijos prevenciją.

„Lietuvos tikinčiųjų bendruomenių vaidmuo yra svarbus stiprinant žmonių dvasią ir telkiant visuomenę. Aktyvi bažnyčios veikla padeda atkreipti dėmesį ir spręsti skaudžiausias visuomenės problemas. Žmogiškumas ir gera valia tampa tvirta atrama sunkumus išgyvenantiems žmonėms“, – pranešime spaudai teigė prezidentė.

Pasak jos, Lietuvos krikščioniškosios bendruomenės yra taikaus sugyvenimo ir pagarbos kito įsitikinimams pavyzdys. Šios vertybės ypač aktualios pasauliui susiduriant su naujomis grėsmėmis.

Pokalbio su tradicinių krikščioniškųjų bendruomenių vadovais prezidentė susitinka kasmet.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.