Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Vilniaus kelininkai: kol nuvalydavome gatvės pabaigą, pradžią užsnigdavo vėl

15min.lt2015.09.08 13:45

Pirmadienio rytą į darbus skubantys vilniečiai strigo ilgiausiose spūstyse. Tuo metu sinoptikai žada, kad ir dieną eismo sąlygos bus sudėtingos – jas sunkins snygis, pustymas ir plikledis. Kelininkai skundėsi, kad dėl intensyvaus sniego paprasčiausiai nespėjo valyti gatvių.

Pirmadienio rytą į darbus skubantys vilniečiai strigo ilgiausiose spūstyse. Tuo metu sinoptikai žada, kad ir dieną eismo sąlygos bus sudėtingos – jas sunkins snygis, pustymas ir plikledis. Kelininkai skundėsi, kad dėl intensyvaus sniego paprasčiausiai nespėjo valyti gatvių.

15min.lt skaitytoja Loreta pranešė, kad kelionė į darbą iš Fabijoniškių rajono iki centro pirmadienį truko dvigubai ilgiau.

„Žmonės, važiavę 3G autobusu, keiksnojosi, puolė skambinti į darbus, kad vėluos. Visa juosta užkišta“, – sakė ji.

Tuo metu skaitytojas Valdas atsiuntė nuotrauką iš Geležinio Vilko g., ties Baltupių rajonu.

„Atsiprašome keleivių dėl nepatogumų ir tikimės supratingumo. Tiesiog šiandien dėl sudėtingų oro sąlygų, tiek viešojo, tiek privataus transporto eismas buvo šiek tiek komplikuotas. Taip pat eismą stabdė ir eismo įvykiai, sugedę automobiliai, dėl kurių susidarė spūstys. Mūsų sistemų duomenimis, autobusai ir troleibusai vėlavo iki 15 minučių. Dėl šios priežasties – ne laiku atvykusio autobuso ar troleibuso – gavome kelis nusiskundimus iš keleivių“, – teigė M. Gusarovienė.

Jos teigimu, tai nebuvusi viešojo transporto kaltė, nes autobusai ir troleibusai važiuoja bendrame transporto sraute, tad jiems įtakos turi viskas, kas įvyksta Vilniaus gatvėse.

„Atrodytų, kad viešasis transportas galėtų greičiau pravažiuoti atkarpas, kur viešajam transportui yra skirtos atskiros eismo juostos, tačiau tai neduoda rezultatų, kai automobilių vairuotojai nesilaiko taisyklių važiuodami A juostomis. Jei to nebūtų, vėlavimai tikrai būtų mažesni ir viešojo transporto keleiviams netektų patirti streso dėl vėlavimo į darbus ar pamokas“, – aiškino M. Gusarovienė.

Tvirtina, kad kovoti su sniego ataka mestos visos pajėgos

Didžiojoje Vilniaus dalyje viešąsias erdves ir šaligatvius valančius bendrovės „Mano aplinka“ darbuotojus pūga ir smarkus snygis užklupo tinkamai pasiruošusius, teigiama bendrovės pranešime. Buvo mestos didžiulės pajėgos – šimtai kiemsargių, pasitelkę visą turimą techniką, sniegą pradėjo valyti jau nuo vidurnakčio.

„Žinojome, kad šiąnakt Vilnių užklups smarkus sniegas ir pūga, todėl tam ruošėmės. Jau nuo 12 valandos nakties apie 400 mūsų darbuotojų pradėjo valyti šaligatvius ir kitas viešąsias erdves. Nors buvo mestos didžiulės pajėgos, tačiau nesiliaujantis snigimas naktinį kiemsargių darbą pavertė perniek. Nepaisant to, mes ir toliau valome šaligatvius be perstojo ir tikimės, kad jau antroje dienos pusėje didžioji dauguma šaligatvių bus nuvalyti“, – sako bendrovės „Mano aplinka“ direktorius Mindaugas Strigockis.

Šiuo metu sostinėje dirba 400 kiemsargių, beveik 20 traktorių, sniego valymo mašinų, naudojama kita speciali technika. Anot M. Strigockio, pirmiausia, kol neužklupo didesni šalčiai, siekiama nuvalyti sniegą nuo šaligatvių. Atlikus šį darbą, jie bus barstomi smėlio ir druskos mišiniu.

„Iš pirmo žvilgsnio galėjo pasirodyti, kad sostinės šaligatviai nėra valomi, tačiau tai netiesa. Kaip jau minėjau, gausus snygis kiemsargių pastangas pavertė perniek, tačiau mes ir toliau dirbame be atokvėpio, kad vilniečiams ir miesto svečiams netektų braidžioti per pusnis. Kai užklumpa tokios oro sąlygos, reikia laiko, kad šaligatviai būtų gerai nuvalyti“, – pabrėžė M. Strigockis.

Bendrovė „Mano aplinka“ prižiūri didžiąją Vilniaus miesto dalį. Šaligatviai ir viešosios erdvės valomos Senamiestyje, Naujamiestyje, Šnipiškėse, Žvėryne, daugelyje kitų sostinės miegamųjų rajonų.

Vairuotojų tyko plikledžio spąstai

Rytų ir Pietų Lietuvoje bei Panevėžio apskrityje sudėtingos eismo sąlygos dėl naktį buvusių ir pirmadienio rytą tebesitęsiančių kritulių, kelių dangos padengtos prispausto sniego sluoksniu, provėžotos, slidžios.

Kaip praneša Automobilių kelių direkcija, Vakarų Lietuvoje bei Šiaulių ir Kauno apskrityse eismo sąlygas sunkina ant kelių dangų susiformavęs plikledis.

Visoje šalies teritorijoje dirba kelių priežiūros mechanizmai, barstomi bei vietomis valomi magistraliniai, krašto ir didesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai.

Oro temperatūra siekia nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.  Dieną eismo sąlygas sunkins snygis, pustymas ir plikledis.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną protarpiais pasnigs, daug kur pustys, formuosis plikledis. Kils trumpa pūga. Vėjas šiaurės vakarų, šiaurės, 7–12 m/s, vietomis gūsiai iki 18 m/s. Aukščiausia oro temperatūra nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.