Lietuvoje

2019.03.15 18:33

Mindaugas Aušra: gyvename ateities kartų sąskaita

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.15 18:33

„Šiais laikais vergaujame viskam, ką galima nusipirkti. Nors dažniausiai tokiomis progomis, kaip penktadienį minima Europos vartotojų diena, kalbame apie vartotojų teises, bet tai yra ir galimybė susimąstyti apie vartotojiškumą“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sakė žurnalistas Mindaugas Aušra.

M. Aušros teigimu, Europa atsilieka nuo Jungtinių Amerikos Valstijų pagal suvartojamo maisto kiekį. Amerikiečiai per parą vidutiniškai suvartoja po 3600 kalorijų, europiečiai – 3100. Tas skaičius Europoje yra stabilus ir per pastaruosius 50 metų nekito, o JAV – išaugo. Be to, vidutinis amerikietis 100 eurų daugiau už europietį išleidžia daiktams įsigyti.

„Vartotojiškumas auga visame pasaulyje, o drauge ir žemės resursų eikvojimas. Sugalvotas toks skaičiavimas, kada kiekvienais metais ateina ta diena, kai mes jau suvartojome savo metų limitą. Pernai tai buvo rugpjūčio 1 d. Reiškia, likusius 5 mėnesius mes jau skolinomės iš ateities kartų“, – pasakojo M. Aušra.

Pasak žurnalisto, palyginus su skaičiavimais, atliktais prieš 12 metų, ta diena ateina 2 mėnesiais anksčiau. Nors pastaruoju metu randasi judėjimų, skatinančių mažinti vartojimą ir taip saugoti gamtą, bet jų pastangos bendros vartojimo statistikos dar nekeičia.

Plačiau apie tai – laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Laba diena, Lietuva
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.