Lietuvoje

2019.03.15 20:00

Politologė apie Skvernelio pristatytą komandą: moterims leido tik gražiai pasėdėti ir patylėti

„Nežinau, ar ši komanda yra tikroji Sauliaus Skvernelio komanda, nes, nepaisant garsių anonsų, kad joje bus iškilios moterys, visgi joms tenka tik gražiai pasėdėti ir patylėti“, – taip LRT TELEVIZIJAI teigia Mykolo Romerio universiteto lektorė, politologė Rima Urbonaitė. Jos teigimu, sunku suprasti, kur tas iškilumas, kai pats kandidatas nesugeba pagrįsti, kodėl pasirinko tokius komandos narius.

Kandidatas į prezidentus, premjeras S. Skvernelis trečiadienį pristatė savo rinkimų štabo komandą. Premjero komandoje darbuosis žemės ūkio viceministrė, „valstiečių“ kandidatė į Lazdijų merus Ausma Miškinienė, Vidaus reikalų ministerijoje dirbusi, 2011 m. „Mis Lietuva“ Ieva Gervinskaitė, taip pat apie negeroves kalėjimų sistemoje prieš dvejus metus paskelbusi Rasa Kazėnienė.

Pristatytas ir rinkimų štabo vadas – juo tapo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas. Pasak politologės R. Urbonaitės, būtent jis yra „vienintelis tikras komandos narys“.

„Viena simbolinių asmenybių – R. Kazėnienė – paklausta, kokios bus jos funkcijos šiame štabe, nesugebėjo į jį atsakyti. Tad kyla klausimų, ar mes tikrai pamatėme tikrąją komandą, nes kai kurie žmonės net nebuvo pristatyti. Vienintelis tikras komandos narys – V. Bakas“, – mano ji.

Politologės teigimu, R. Kazėnienė pasirinkta neatsitiktinai – ji yra tarsi simbolis kovos su korupcija.

„Bet koks vaidmuo teks kitoms dviem moterims – čia ir kyla klausimas. Galbūt taip buvo bandoma kompensuoti moterų nebuvimą vyriausybėje, bet pats komandos pateikimas konferencijos metu nepadarė jų stipresnėmis“, – LRT TELEVIZIJAI teigia R. Urbonaitė.

Mykolo Romerio universiteto lektorė pastebi, kad kandidato rinkiminė programa jau buvo aiški, kai vyko partijos suvažiavimas ir buvo paskelbta apie S. Skvernelio kandidatūrą.

„Tada buvo išsakyti du motyvai – „aš jumis pasirūpinsiu“ ir kalbama apie vargingiausią visuomenės dalį, bei „kitiems yra, ko bijoti“ – tiems, kurie priklauso kažkokiam elitui, turi neaiškių veiklų ir yra susiję su korupcine veikla“, – dėsto ji.

R. Urbonaitė mano, kad išdėstytus tikslus S. Skvernelis gali įvykdyti ir būdamas premjeru: „Tą padaryti jis gali ir būdamas premjeru, o jo galios tapus prezidentu netgi dar labiau sumažėtų. Tad klausimas, kodėl jis kandidatuoja, lieka atviras. (...)

Kol kas iš iki šiol buvusių interviu, atrodo, kad užsienio politikos vizija taip pat dar nėra iki galo aiški, jis žada ją pateikti kitą savaitę, nors iš esmės tiesiog pažiūrės, ką kiti komandos nariai jam pasakys. Ir akivaizdu, kad tai nebus nei vienas narys, matytas konferencijos metu.“

Plačiau – laidos įraše.

Laba diena, Lietuva