Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Dėl vėjo 5 tūkst. vartotojų liko be elektros

BNS 2015.09.08 13:45

Stiprus vėjas įvairiuose Lietuvos vietose nutraukė elektros laidų, dėl to be elektros energijos šeštadienį prieš vidurdienį buvo apie 5 tūkst. vartotojų.  

Stiprus vėjas įvairiuose Lietuvos vietose nutraukė elektros laidų, dėl to be elektros energijos šeštadienį prieš vidurdienį buvo apie 5 tūkst. vartotojų.

„Šiuo metu yra apie 5 tūkst. vartotojų be elektros. Klaipėdos regione mums pavyko elektros energijos tiekimą atstatyti didžiajai daliai vartotojų. Šiuo metu Klaipėdos regione elektros neturi apie 1 tūkst. vartotojų. Dabar daugiausia – apie 2 tūkst. – vartotojų be elektros energijos yra Utenos regione“, – šeštadienį BNS sakė bendrovės „Lesto“ atstovas ryšiams su visuomene Martynas Burba.

Kituose regionuose elektros energijos tiekimas sutrikęs maždaug po kelis šimtus vartotojų.

Naktį vėjas daugiausia nuostolių buvo padaręs Klaipėdos regionui, rytą jis sustiprėjo Aukštaitijoje.

„Būtent Utenos regione yra nauji gedimai. Vėjas nerimsta kai kuriuose šalies vietose, bet tikimės, kad po pietų, kaip prognozuoja sinoptikai, jis pradės šiek tiek rimti ir mums leis šalinti gedimus, o naujų neatsiras“, – sakė M.Burba.

Penktadienį pradėjęs stiprėti vėjas naktį ir šeštadienio rytą Lietuvoje vartė medžius, laužė jų šakas, griovė stulpus, sudaužyti trys automobiliai. Dėl didelių bangų laivai negali nei įplaukti į Klaipėdos jūrų uostą, nei išplaukti iš jo.

Per pastarąją parą ugniagesiai gelbėtojai 40 kartų vyko šalinti vėjo išverstų medžių ir nulaužtų šakų, šeštadienį BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriuje.

Daugiausia – dešimt – iškvietimų būta Klaipėdos apskrityje, šeši – Telšių, penki – Vilniaus.

Ugniagesių gelbėtojų duomenimis, apgadintos trys transporto priemonės. Klaipėdoje ant automobilio „Opel Astra“ užvirto nulūžęs medis, Kaune nuo namo stogo nukritęs betono gabalas pataikė ant greta stovėjusios mašinos, Jurbarko rajone, Pupkaimio kaime, medis prispaudė ant miško keliuko stovėjusį automobilį.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šeštadienio naktį vakarų krypties vėjas turėjo siekti 17-22 metrus per sekundę, pajūryje numatomi gūsiai iki 30 metrų per sekundę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi