Lietuvoje

2019.03.15 15:43

Dukros krikštatėvį į aukštą postą skyręs Evaldas Pašilis: gilesnė draugystė neužsimezgė

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.03.15 15:43

Pasirodžius informacijai apie tai, kad generalinis prokuroras Evaldas Pašilis į aukštą postą skyrė savo dukros krikštatėvį, nors šis surinko mažiausiai komisijos balų, situaciją pakomentavo ir pats E. Pašilis. Anot jo, paskiriant žmogų į pareigas svarbūs ne tik komisijos skirti balai.

Naujienų portalas 15min.lt penktadienį paskelbė, kad E. Pašilis vyriausiuoju Panevėžio apylinkės prokuroru paskyrė savo dukros krikštatėvį Julių Gelumbauską. Portalo žiniomis, atrankos komisijoje jis surinko mažiausiai balų, tačiau generalinis prokuroras pasirinko būtent jį.

Pats E. Pašilis surengęs spaudos konferenciją kalbėjo, kad pagal atrankos būdą, nėra vien aritmetiškai sudėliojami komisijos skirti balai: „Nėra taip, kad tas, kas surinko daugiausiai balų, automatiškai yra paskiriamas. Tokiu atveju, patikėkite, ir manęs nereiktų. Jeigu mes aklai žiūrėtume balus, net ir iš antrojo etapo paskirdami žmones, jauni žmonės, perspektyvūs žmonės, praktiškai niekada nebūtų paskiriami į pareigas.“

Pasak jo, didžiąją dalį kandidatui duodamų balų sudaro darbo stažas, todėl jei būtų žiūrima tik į juos, jauni specialistai negalėtų būti skiriami į tokias pareigas.

Kalbėdamas apie J. Gelumbauską E. Pašilis teigė, kad sprendimas skirti jį vyriausiuoju Panevėžio apylinkės prokuroru buvo pats tinkamiausias, nes jis esąs perspektyvus, baigęs universitetus Lietuvoje ir užsienyje, keletą metų dirbęs diplomatinėje tarnyboje.

„Manom, kad prokuratūra turi būti pati moderniausia. Tikrai teko per trejetą metų iš 80 paskirti 55 vadovus. Didžiuojuosi, kad turiu labai gerą komandą, kuri dirba realius darbus. Norėčiau akcentuoti, kad J. Gelumbauskas buvo paskirtas į lygiavertes pareigas. Jo koeficientas išliko toks pats, manyčiau, kad tai yra net kiek žemesnės pareigos, nes į žemesnę prokuratūrą. Jis nebuvo proteguotas“, – komentavo E. Pašilis.

Jis sakė nesureikšminantis fakto, kad J. Gelumbauskas yra jo dukros krikšto tėtis. Generalinis prokuroras teigė nematęs to, kaip tapimo giminaičiais, o J. Gelumbausko pasirinkimas esą buvęs spontaniškas sprendimas, priimtas prieš maždaug 13 metų.

„Kadangi gilesnė draugystė neužsimezgė, šeimomis ar pan., tikrai nemaniau, kad čia yra interesų konfliktas. Per mano paties baigtus keletą universitetų, turiu tikrai nemažai kurso draugų, tiek iš Mykolo Romerio universiteto, tiek iš Vilniaus universiteto, kurie dirba. Tų žmonių gal ir pavardžių visų nežinau, kuriuos reikėtų surašyti“, – teigė generalinis prokuroras, pridurdamas, kad šiuo metu jo santykiai su J. Gelumbausku yra tik dalykiniai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.