Lietuvoje

2019.03.15 14:31

Diplomą Klaipėdos universitete įgijęs Indijos pilietis reikalauja sugrąžinti pinigus už studijas: skundas – jau teisme

Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.15 14:31

Verslo vadybos magistro laipsnį įgijęs Indijos pilietis iš Klaipėdos universiteto siekia prisiteisti apie 5 tūkst. eurų. Maždaug tiek jis sumokėjo už studijas, kurios, jo teigimu, buvo nekokybiškos. Klaipėdos apylinkės teismas turėtų pradėti nagrinėti šią bylą, kuri, greičiausiai, yra pirmoji tokio pobūdžio byla Lietuvoje.

Teismui ieškinį pateikęs Indijos pilietis praėjusių metų pabaigoje turėjo išvykti į gimtinę, nes baigė galioti jo viza. Nagrinėjant bylą, jis pageidavo dalyvauti asmeniškai, šaukimą ir kitus dokumentus, teismo atstovų teigimu, gavo laiku – vasario viduryje, tačiau penktadienį posėdyje nei jis, nei jo atstovas nepasirodė.

„Teisme buvo gautas ieškovo prašymas atidėti šiandieninį teismo posėdį. Prašyme jis nurodo, kad nespėjo susitvarkyti dokumentų dėl vizos. Jis rašė, kad tik kovo 12-ąją ketina kreiptis ir iki 15-tos nespės sutvarkyti (dokumentų – LRT.lt)“, – LRT TELEVIZIJAI sako Klaipėdos apylinkės teismo atstovė Olga Sadovskaja.

Indijos pilietis teismui pateikė daug argumentų, tarp jų, kad studijuoti Klaipėdoje jis tikėjosi anglų kalba, tačiau, nesusidarius tokiai grupei, buvo vienintelis užsienietis. Įvardijo keletą dėstytojų, kurie esą nekalba angliškai, arba kalba ne itin gerai. Studijos esą vykdytos atmestinai, dėstytojai neskirdavo pakankamai užduočių.

Vadybos katedros, kurioje studijavo Indijos pilietis, vedėjas prof. dr. Rimantas Stašys tikina neabejojantis dėstytojų kvalifikacija. Pavyzdžiui, nurodytasis kaip visiškai nekalbantis angliškai, paskaitas keliskart per metus skaito ir užsienio universitetuose. Keisčiausia, anot vedėjo, kad pretenzijos pateiktos tik jau gavus magistro diplomą.

„Studentas dalyvavo diplomo atsiėmimo procedūroje, kur užlipo ir prieš visus galėjo išsakyti viešai, sakykim, pastabas ar nepasitenkinimą studijų kokybe“, – mano jis.

Universiteto interesams atstovaujanti advokatė Irena Jarmolajeva neatmeta galimybės, kad atgauti už studijas sumokėtus beveik 5 tūkst. eurų yra ne vienintelis Indijos piliečio siekis.

„Žinau, kad jis norėjo pasilikti Lietuvoje, ieškojo galimybių net dėstyti pasilikti. Jam viza baigėsi gruodžio 30–31 dienomis, ieškinys teismui irgi tomis dienomis buvo perduotas. Ir jis manė, kad tuo pagrindu, jog čia pradėta teisminė byla, jam pratęs vizą“, – kalba Klaipėdos universiteto advokatė I. Jarmolajeva.

Teigiama, kad Lietuvos universitetai tarp Azijos piliečių populiarūs, tačiau gauti vizas jiems gana sunku. Tais metais, kai prašymą studijuoti pateikė dabar besibylinėjantis indas, Klaipėdos universitetas sulaukė 80 pageidavimų. Tik septyniolikos iš jų išsilavinimas buvo pripažintas tinkamu atvykti studijuoti į Lietuvą, o vizas Lietuvos ambasadoje Indijoje gavo tik du.

Išklausius teismo posėdyje dalyvavusių šalių prašymų ir paaiškinimų, Indijos piliečio ir Klaipėdos universiteto ginčą pradėti nagrinėti iš esmės teismas planuoja balandį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt