Lietuvoje

2019.03.15 12:51

Lietuvą pasiekė tarptautinio streiko dėl klimato teisingumo banga

ELTA 2019.03.15 12:51

Visuotinis jaunimo streikų už klimatą judėjimas penktadienį, nuo 12 iki 17 val., kviečia dalyvauti pirmajame visuotiniame streike dėl klimato atšilimo.

Streikas organizuojamas Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje.

Kaip rašo organizatoriai, tokia protesto forma buvo įkvėpta kassavaitinių Gretos Thunberg mokyklos streikų, kurie prasidėjo praėjusių metų rugpjūtį, kai ji išmainė pamokas į protestą prie vietinių vyriausybės padalinių, reikalaudama klimato teisingumo.

Nuo to laiko judėjimas ėmė plisti ir greitai įgavo pagreitį. Penktadienį streikuose ir demonstracijose dalyvaus aktyvus jaunimas iš daugiau nei 90 skirtingų valstybių visuose žemynuose, neskaitant Antarktidos.

Judėjimo siekis – nešti aiškią, taikią žinią apie klimato teisingumą ir siekti, kad visos pasirašiusios šalys laikytųsi 2015 metais priimto Paryžiaus susitarimo, kuriuo įsipareigojama siekti, kad visuotinis atšilimas būtų mažesnis nei 2 proc.

„Mes nesitikime, kad požiūris į klimato politiką pasikeis. Mes nebetikime savo kartos ateitimi. Kai suaugusieji elgiasi neatsakingai, mes, kaip tarptautinis jaunimo judėjimas, jaučiame pareigą būti sveiko proto balsu“, – sako judėjimo Vilniuje organizatoriai.

Jų teigimu, nebegalima laukti, metas veikti ir išgelbėti savo kartos ateitį.