Lietuvoje

2015.01.05 13:50

R. Karbauskis: „Norime parodyti tikrą, pozityvų gyvenimą, kurio taip trūksta televizijų rodomame turinyje“

2015.01.05 13:50

Vienas ilgaamžiškiausių lietuviškų serialų „Naisių vasara“ jau sausio mėnesį LRT eteryje pratęs pasakojimą apie unikalų Naisių miestelį ir jo išgalvotus herojus, kurie iš tiesų labai primena daugelį iš mūsų. 

Vienas ilgaamžiškiausių lietuviškų serialų „Naisių vasara“ jau sausio mėnesį LRT eteryje pratęs pasakojimą apie unikalų Naisių miestelį ir jo išgalvotus herojus, kurie iš tiesų labai primena daugelį iš mūsų.

Ramūnas Karbauskis, serialo „Naisių vasara“ idėjų autorius, scenarijaus bendraautoris ir mecenatas, su meile kalba apie „Naisių vasarą”, aktorius ir jų personažus bei patį kaimelį: „Tai yra šviesi istorija apie įvairias žmonių kartas, kurios gyvena bendruomenėje vienoje iš gražiausių Lietuvos vietų.” Ramūnas pabrėžia, kad „Naisių vasara“ iš esmės skiriasi nuo daugelio kitų serialų, nes jame nėra smurto, necenzūrinių žodžių. „Norime parodyti tikrą, pozityvų gyvenimą, kurio taip trūksta televizijų rodomame turinyje”, – sako serialo širdimi vadinamas verslininkas. 

R. Karbauskis pasakoja, kad dalis žiūrovų pradeda galvoti, jog artimi ir suprantami aktorių kuriami personažai yra tikri Naisių gyventojai. „Dažnai būna linksmų nutikimų, kai aktorius užkalbina gatvėje ir teiraujasi, kaip ten Naisiuose reikalai, – juokiasi Ramūnas. – Tikrieji kaimo gyventojai dėl to nei kiek neliūdi, atvirkščiai, didžiuojasi savo kaimu, kuris realybėje – dar gražesnis ir įdomesnis.“

Pasak Ramūno, į Naisių kaimą atvažiuoja tūkstančiai žmonių, norinčių savo akimis išvysti ir patiems praeiti vietas, kuriose vyksta serialo veiksmas. Tikėtina, kad 2015 metais mažąja Lietuvos kultūros sostine tapę Naisiai pritrauks dar daugiau smalsuolių.

„Tai – įrodymas, kad Naisiai tapo išskirtiniu kultūriniu reiškiniu, vieta, kurioje gimsta serialas, veikia profesionalus teatras, vyksta puikūs, blaivūs festivaliai, yra įsikūrę penki muziejai, žirgynas“, – vardina veiklus vyras ir priduria, kad viskas, kas sukurta ir kuriama Naisiuose yra bandymas parodyti Lietuvos žmonėms, kad nėra nieko neįmanomo. „Reikia tik tikėti ir daug dirbti“, – šypsosi Ramūnas Karbauskis. Tai ir pasakos „Naisių vasaros” serialo personažai naujame sezone.

Naisiai pasitinka dar vieną ypatingą vasarą. Nors kaimo gyvenimas po archeologų išvykimo paskutiniajame sezone gali pasirodyti „grįžęs į vėžes“, gyvenimas iš tikrųjų niekada vėžėmis nevažiuoja. Viena vyriausių Naisių gyventojų – senolė Anelė – patirs netikėtą sukrėtimą. Jos namuose įniks lankytis antstolis. Už dukros Mildos skolas namą bus bandoma areštuoti ir parduoti iš varžytinių. Tokiame amžiuje netekti mylėtų ir puoselėtų namų, žemės, likti išlaikytine ir kampininke pas kažką? Tokios istorijos baigties kaime vis dar grafiene vadinama Anelė nesitikėjo. Ar išdidi moteris susitaikys su tuo?

Kaimo žiniuonį Rapolą ims lankyti keistos nuojautos. O į Naisius atvykę entuziastingi romantikai Agnė ir Justinas išgyvens ir atradimų džiaugsmą, ir kančią: Justinas be atsako įsimylės Naisių kultūros projektų kuratorę Jurgą, o Agnė, matydama bendramokslio kančias, būdama jo išpažinčių klausytoja ir neišsiųstų meilės laiškų redaktorė, pati į Justiną ims žvelgti kitomis akimis. 

Intriguojančią paslaptį parsiveš ir visą kaimą spėlioti privers Gedimino bei Sigitos dukra Auksė – iš užsienio ji grįš su vaikeliu ant rankų! Kaime kils daug kalbų, net trys Naisių vyrai bus linksniuojami kaip Auksės vaikučio tėvai. Kiek visgi vyrų buvo suviliojusi Auksė ir kas tikrasis vaiko tėtis? O kokia moteris šįkart sukels didelių problemų visų numylėtam veikėjui Pijui? Juk dažniausiai Amūras sužeidžia po du...

Įtraukiančios istorijos, įkvepiantys tikros Lietuvos vaizdai ir gyvenimiškos pamokos – naujajame „Naisių vasaros“ sezone nuo sausio 5 d.  17.45  tik per LRT! http://youtu.be/9spP0OWHs3g

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.