Lietuvoje

2014.12.30 16:19

Oficialu: A. Maldeikienė stoja į kovą dėl Seimo nario kėdės

DELFI.lt2014.12.30 16:19

Ekonomistė Aušra Maldeikienė oficialiai tapo politike. Ji stoja į kovą dėl laisvos Seimo nario kėdės.

Ekonomistė Aušra Maldeikienė oficialiai tapo politike. Ji stoja į kovą dėl laisvos Seimo nario kėdės.

Pretendentų į kandidatus registracijai einant į pabaigą, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) gavo ir A. Maldeikienės paraišką. Ji registruota pretendente į kandidatus Žirmūnų vienmandatėje apygardoje, kur kartu su kovo 1 d. savivaldos rinkimais bus renkamas ir Seimo narys. VRK skelbiamais duomenimis, A. Maldeikienės iždininkė – viena iš Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio lyderių Rasa Žemaitė.

Žinoma ekonomistė apie savo žengimą į politiką kiek netikėtai paskelbė praėjusį savaitgalį. Politikos naujokė pareiškė, esą ją į politiką pastūmėjo Vyriausybės sprendimas neatsižvelgti į mokslininkų pasiūlymus dėl mokesčių bazės peržiūros.

Į Seimo nario vietą Žirmūnuose turėtų pretenduoti net keliolika politikų, tarp jų – socdemas Algirdas Raslanas, konservatorė, buvusi europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, „tvarkietė“ Vanda Birutė Ginevičienė, „darbietis“ Gediminas Vagnorius bei liberalas Šarūnas Gustainis. Kol kas registruoti du pretendentai į kandidatus, neremiami nė vienos politinės partijos – tai A. Maldeikienė bei buvęs Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius Žydrūnas Plytnikas.

Beje, kovo 1 d. rinkimuose dalyvaus ir A. Maldeikienės sūnus Matas Maldeikis. Jis su Lietuvos socialdemokratų partijos sąrašu sieks būti išrinktas į Vilniaus miesto tarybą. Šiuo metu M. Maldeikis dirba Seime, Europos reikalų komiteto patarėjo pareigose. Tiesa, žinomos ekonomistės sūnus didelių šansų veikiausiai neturi – jis socdemų sąraše įrašytas tik 47 numeriu, kas gerokai apriboja jo galimybes patekti tarp 51 politiko, kuris sudarys naujos kadencijos Vilniaus miesto tarybą.

www.DELFI.lt

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius