Naujienų srautas

Lietuvoje2012.12.06 20:43

Tirs, kodėl valdininkai nepanaudojo gautų lėšų miestiečių sveikatai gerinti

Kauno savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba tirs, kodėl valdininkai pernai nepanaudojo gautų lėšų miestiečių sveikatai gerinti. Valdininkai teisinasi, esą darbus stabdė ilgai trunkantys viešųjų pirkimų konkursai. Kai kurie politikai abejoja, ar gydytojo tarnyba tinkamai rūpinasi miestiečių sveikatinimu.

Kauno savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba tirs, kodėl valdininkai pernai nepanaudojo gautų lėšų miestiečių sveikatai gerinti. Valdininkai teisinasi, esą darbus stabdė ilgai trunkantys viešųjų pirkimų konkursai. Kai kurie politikai abejoja, ar Savivaldybės gydytojo tarnyba tinkamai rūpinasi miestiečių sveikatinimu.

Kauno savivaldybė dar vasarą paskelbė, kad pirmoji Lietuvoje nupirks ir viešose vietose pastatys širdies defibriliatorius. Tam iš Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos numatyta 140 tūkstančių litų, tačiau pinigai taip ir liks nepanaudoti. Esą neatsirado nė vienos bendrovės, norinčios defibriliatorių parduoti.

Kontrolės komitetas išsiaiškino, kad Savivaldybės gydytojo tarnyba ir pernai nepanaudojo visų Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų.

„Mes aiškiai matėme, kad pusė lėšų yra neįsisavinta. Pusė lėšų – tai virš 300 tūkstančių, kurie persikelia į šiuos metus. Šiais metais mes jau turime beveik milijoną šiai programai įgyvendinti“, – skaičiavo Kauno savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininkas Simonas Kairys.

Buvusi Savivaldybės gydytojo tarnybos vadovė sako, esą minėti 300 tūkstančių litų gauti tik praėjusių metų pabaigoje, tad jų nesuskubta panaudoti. Be to, esą skyriuje dirbo tik dvi specialistės, užtruko viešųjų pirkimų konkursai. 

„Bendruomenės sveikatos taryba nustato prioritetus, į juos mes turime atsižvelgti. Skyrius, kaip gydytojo tarnyba, rengia tuos kriterijus ir teikia viešiesiems pirkimams. Ta procedūra nuo pradžios iki galo trunka tris mėnesius, ir tai čia dar labai gerai“, – aiškino buvusi Savivaldybės gydytojo tarnybos vadovė Laura Stankevičienė. 

Gydytojo tarnybos vadovas šiuo metu išvykęs. Vešai nepanorę kalbėti jo pavaldiniai teigia, esą kol kas neaišku, ar ir šįmet pavyks panaudoti visas programos lėšas – viešųjų pirkimų konkursai baigti tik lapkričio pabaigoje. Politikams suabejojus valdininkų darbo kokybe, gydytojo tarnyboje pradėtas auditas.   

„Aišku, mes nenorime, kad lėšos būtų iššvaistytos paskubomis, jas panaudojant visokių brošiūrų leidybai ir panašiai, bet jos skirtos sveikatingumui ir yra labai reikalingos miesto gyventojams“, – dėstė Kauno savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos vedėjas Gediminas Raudonis.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, pernai visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų nepanaudojo 21 savivaldybė. Daugiausiai – Panevėžyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi