Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

A. Zuokas sieks Vilniaus mero posto

ELTA 2015.09.08 13:45

Lietuvos laisvės sąjungos pirmininkas ir Vilniaus meras Artūras Zuokas pirmadienį oficialiai pranešė apie savo planus siekti dar vienos kadencijos sostinės mero poste.

Lietuvos laisvės sąjungos (LLS) pirmininkas ir Vilniaus meras Artūras Zuokas pirmadienį oficialiai pranešė apie savo planus siekti dar vienos kadencijos sostinės mero poste.

„Taip, aš noriu pasakyti, kad dalyvausiu tiesioginiuose mero rinkimuose. Pirmą kartą Lietuvoje vyks tiesioginiai merų rinkimai, savaime jie yra įdomūs ir tikrai, manau, bus priimtini ir daugeliui Lietuvos gyventojų, nes rinks savo vadovą tiesiogiai, o ne taip, kaip buvo iki šiol, kai tarybos nariai rinkdavo savo atstovą ir jis tapdavo miesto vadovu“, – spaudos konferencijoje sakė A. Zuokas.

A. Zuokas yra paskutinis kandidatas, sieksiąs vadovauti Vilniui, šį savo sprendimą atidėliojęs iki paskutinės minutės. Pirmadienis yra paskutinė diena kandidatams užsiregistruoti. Taip pat A. Zuokas pirmadienį pristatė savo LLS komandą, su kuria jis eis į savivaldos rinkimus, tarp jų iš žinomesnių pavardžių – buvę Seimo nariai Algis Čaplikas, Regimantas Čiupaila, Žilvinas Šilgalis, buvęs krepšininkas Matas Niparavičius. Ypatingą dėmesį žadama skirti gyvenimo ir aplinkos kokybės gerinimui miesto mikrorajonuose, pirmiausia išsprendžiant automobilių statymo problemas. Toliau žadama plėsti patogų ir ekologišką susisiekimą mieste viešuoju transportu, dviračiais, bus įgyvendinama oranžinių ekologiškų automobilių mainų programa. 2015 m. pastačius ir rekonstravus dar 4 vaikų darželius, tikimasi panaikinti eiles darželiuose.

A. Zuokas ir jo komanda žada svarbų prioritetą skirti sodų bendrijoms ir individualių namų kvartalams juos integruojant į miesto gyvenimą.

Strateginiais Vilniaus augimui darbais A. Zuokas įvardina tęstinius infrastruktūros projektus, tokius kaip trečiojo vakarinio Vilniaus aplinkkelio statybų darbų konkursą, daugiafunkcinio sveikatingumo ir kultūros centro statybą ant Šeškinės kalno.

LSS visoje šalyje savivaldos rinkimuose tikisi laimėti 4–7 savivaldybėse. Iš viso LSS dalyvaus rinkimuose 40 savivaldybių.

Į detalesnes prognozes, kas laimės rinkimus sostinėje, A. Zuokas nesileido, tačiau bene rimčiausia konkurente įvardijo Lietuvos lenkų rinkimų akciją (LLRA) ir jos pirmininką europarlamentarą Valdemarą Tomaševskį.

 „Neabejotinai tai yra stiprus kandidatas, ir suprantama tai, kad lenkų bendruomenė tradiciškai palaiko savo kandidatą, dalyvauja aktyviai rinkimuose. Taip, jis yra vienas iš realiausių kandidatų patekti į antrąjį turą“, – kalbėjo A. Zuokas.

ELTA primena, kad kandidatai į Vilniaus merus yra Liberalų sąjūdžio atstovas, Seimo narys Remigijus Šimašius, socialdemokratas Gintautas Paluckas, „darbietis“ Jonas Pinskus, „tvarkietis“ Petras Gražulis. Konservatoriai į sostinės merus kelia Mykolą Majauską. Savo kandidatą kelia ir Tautininkų sąjunga, į sostinės merus deleguojanti partijos pirmininką Julių Panką. Apie sostinės vadovo vairą buvo užsiminęs ir Seimo narys Naglis Puteikis. Ambicijų būti meru taip pat turi skandalingais pareiškimais garsėjantis, Sovietų Sąjungą šlovinantis radikalių pažiūrų politinis veikėjas Jurijus Subotinas, LLRA lyderis V. Tomaševskis.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nuo gruodžio 6 d. iš politinių partijų priiminėjo pareiškinius dokumentus. Taip pat visuomeniniai rinkimų komitetai ir į merus išsikeliantys asmenys galėjo kreiptis į savivaldybių rinkimų komisijas ir joms pateikti pareiškinius dokumentus. Visi keliami kandidatų sąrašai ir kandidatai užregistruojami tik tuomet, kai sulauks pakankamo rinkėjų palaikymo. Užregistruoti kandidatai ir jų sąrašai bus paskelbti iki 2015 m. sausio 30 d.

Savivaldybių tarybų rinkimai, kuriuose pirmą kartą merai bus renkami tiesiogiai, vyks 2015 m. kovo 1 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi