Lietuvoje

2015.02.14 17:27

Medikai: per šventes daugiausia iškvietimų – pas neblaivius asmenis

BNS2015.02.14 17:27

Šventinėmis dienomis išvengta rimtų sužalojimų dėl neatsargaus naudojimosi petardomis ar dėl nušalimų, tačiau medikų darbą trukdė ar net pavojų jiems kėlė neblaivūs asmenys.

Šventinėmis dienomis išvengta rimtų sužalojimų dėl neatsargaus naudojimosi petardomis ar dėl nušalimų, tačiau medikų darbą trukdė ar net pavojų jiems kėlė neblaivūs asmenys.

Kaip BNS sakė Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties Dispečerių tarnybos vadovas Vytenis Keršys, gruodžio 24–28 dienomis per parą Vilniuje sulaukta vidutiniškai po 360 iškvietimų, didžioji dalis – pas neblaivius asmenis.

„Buvo daug „girtų“ traumų, skambučių, kai nesupranti, ko nori. Tikrai, daugiausia problemų buvo dėl alkoholio“, – sakė V.Keršys.

Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties vadovas Nerijus Mikelionis BNS pirmadienį teigė, kad Kaune ir Kauno rajone iškvietimų per šventes padaugėjo penktadaliu, o daugiausia problemų kėlė taip pat neblaivūs asmenys, vienas jų užpuolė darbuotoją.

„Buvo užpuolimas, užpulta ir mūsų medikė – pas agresyvų pacientą buvo iškvietimas. (...) Neblaivių pacientų skaičius yra tiesiogiai proporcingas laisvų dienų skaičiui“, – sakė jis.

Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Vilius Mitka tvirtino, kad greitoji medicinos pagalba Panevėžio apskrityje gruodžio 24–28 dienomis teikė pagalbą 1051 asmeniui.

„Iškvietimų yra daugiau, nes šeimos centrai nedirba. Sušalusių žmonių neturėjome, tačiau žmonių su nukritusia kūno temperatūra mieste buvo 17, o rajone 11. Dažniausia to priežastis yra alkoholio vartojimas ir sumažėjusi temperatūra, kuri per šventes pradėjo mažėti. Nuo pirotechnikos nukentėjusiųjų nebuvo“, – BNS sakė V.Mitka.

Šiaulių ir Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stočių atstovai taip pat pažymėjo, jog daugiausiai iškvietimų šventiniu laikotarpiu įvyko dėl neblaivių asmenų, smulkių traumų. Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stoties vyr. gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė BNS nurodė, kad šventiniu laikotarpiu vienas asmuo nukentėjo nuo pirotechnikos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.