Naujienų srautas

Lietuvoje2014.12.25 21:07

Vilniuje įžiebtas televizijos bokštas

Vilniuje jau 15-tąjį kartą įžiebta aukščiausia pasaulyje eglė – televizijos bokštas.

Vilniuje jau 15-tąjį kartą įžiebta aukščiausia pasaulyje eglė – televizijos bokštas.

Šį kartą jis pasipuošė ne spalvingomis lempučių girliandos, o lazeriais, kurie spinduliuos virš viso miesto. Tokiu būdu norima priminti, kad Vilnius yra lazerinių technologijų išradimų ir mokslo miestas. Pasak projekto organziatorių, būtent šis kalėdinis apšvietimas ir atskleis lazerių technologijų galimybes bei įtvirtins Lietuvos, kaip lazerių šalies, vardą.

„Pirmą kartą TV Bokštas lempučių girliandomis nušvito sutinkant 2000-uosius ir sulaukė didelio tiek Lietuvos ir kitų pasaulio šalių žiniasklaidos, tiek vilniečių ir miesto svečių dėmesio. Nuo to laiko be spindinčio bokšto nepraeina nei vienos Kalėdos Vilniuje. Ir kiekvienais metais stengiamės, kad ši aukščiausia ir netikėčiausia pasaulio eglė atrodytų vis naujai ir vis įspūdingiau“, – modernų sprendimą grindė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Po įspūdingų fejerverkų sostinės gyventojai ir svečiai taip ir nesulaukė lazerių dekoracijų.

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras atstovė spaudai Jorūnė Juodžbalytė teigė, kad dėl pasikeitusių oro sąlygų iš pradžių buvo nedidelių techninių nesklandumų, kurie buvo operatyviai išspręsti.

Po valandos dekoracijos su lazeriais jau veikė.

Kaip teigė J. Juodžbalytė, kad modernios dekoracijos išryškėtų visu grožiu reikia darganos ar krentančio sniego. Skaidriu oru lazeriai neleidžia matyti viso dekoracijų grožio.

„Tai yra efektinis apšviešimas ir labai priklauso nuo vietos, iš kurios stebite. Jeigu važiuosite net už 20 km nuo Vilniaus, matysite spindulius, einančius iš miesto. Kitoks efektas, kai esate arti bokšto. Tai yra dvi vietos, kuriose geriausiai matoma. Žinoma, lazeris labai priklauso nuo oro. Įžiebimo vakarą yra giedra, ore nėra skraindačių dalelių, todėl vizualizacija labai prasta“, – LRT Televizijai aiškino Fizikinių ir technologijos mokslų centro Taikomosios IR sprektroskopijos laboratorijos dr. Viktoras Vaičikauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi