Lietuvoje

2014.12.23 15:59

Seimas uždraudė elektronines cigaretes rūkyti nepilnamečiams

BNS2014.12.23 15:59

Seimas nuo kitų metų gegužės uždraudė nepilnamečiams rūkyti elektronines cigaretes.

Seimas nuo kitų metų gegužės uždraudė nepilnamečiams rūkyti elektronines cigaretes.

Parlamentarai antradienį taip pat uždraudė žmonėms iki 18 metų parduoti elektronines cigaretes ir nikotino kapsules bei šias priemones jiems nupirkti ar kitaip perduoti.

Už tai numatančias Tabako kontrolės įstatymo pataisas balsavo 70, o susilaikė du parlamentarai.

Lietuvoje galės būti platinamos elektroninės cigaretės, jeigu skystas nikotinas yra specialiose iki 10 mililitrų talpyklose, iki 2 mililitrų kapsulėse arba cigaretėse. Nikotino turinčiame skystyje jo turėtų būti ne daugiau kaip 20 miligramų viename mililitre skysčio.

Elektroninės cigaretės ir jų talpyklos privalės turėti sustiprintą apsaugą nuo vaikų, jų nebus galima reklamuoti.

Parlamentarai taip pat uždraudė į Lietuvą įvežti elektronines cigaretes ir pildomąsias talpyklas su vitaminais arba kitais priedais, kurie sudaro įspūdį, kad tai yra naudinga ar mažiau kenksminga sveikatai, su kofeinu, taurinu ar kitais priedais, kurie siejami su energija ir gyvybingumu arba kurie nudažo išsiskiriančias medžiagas.

Elektroninių cigarečių ir talpyklų gamintojai ir importuotojai Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui turės pranešti, kokias cigaretes ketinamas įvežti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.