Lietuvoje

2014.12.25 13:46

Kalėdų Senelis: kartais su tėvais daugiau vargo nei su vaikais

Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt2014.12.25 13:46

Kalėdų Seneliu dirbti galėtų ne bet kuris. Žmogus turi norėti ir mokėti bendrauti su vaikais, nes Kalėdų Seneliu dar tikintiems vaikams nuoširdus bendravimas su juo dažnai būna įspūdingesnis už bet kokią dovaną. Taip LRT.lt sako radijo stotyje dirbantis, tačiau švenčių laikotarpiu Kalėdų Seneliu tampantis alytiškis Vytautas Garbenčius.

Kalėdų Seneliu dirbti galėtų ne bet kuris. Žmogus turi norėti ir mokėti bendrauti su vaikais, nes Kalėdų Seneliu dar tikintiems vaikams nuoširdus bendravimas su juo dažnai būna įspūdingesnis už bet kokią dovaną. Taip LRT.lt sako radijo stotyje dirbantis, tačiau švenčių laikotarpiu Kalėdų Seneliu tampantis alytiškis Vytautas Garbenčius.

„Jei vaikas su tavimi kalba, reikia jam atsakyti, o ne tik paklausyti eilėraštuko ir įteikti dovaną. Kai kurie vaikai nori sužinoti, kur gyvena Kalėdų Senelio elniai bei labai daug įvairių dalykų apie Kalėdų Senelio kasdienybę“, – pasakoja pašnekovas.

– Ką veikiate ne švenčių metu?

– Galėčiau sakyti, kad iki Kalėdų skaitau laiškus ir pakuoju dovanėles, tačiau iš tiesų dirbu Alytaus radijo stotyje „FM 99“ laidų vedėju.

– Kodėl nusprendėte imtis Kalėdų Senelio amato?

– Viskas prasidėjo nuo to, kad sesuo padovanojo Kalėdų Senelio atributiką ir paprašė šeimoje pabūti Kalėdų Seneliu. Tačiau ne tik šeimoje yra vaikų. Turiu pedagogo išsilavinimą, esu dirbęs su vaikais, su mažais ir dideliais. Aplinkiniai man visad sako, kad moku išklausyti ir suprasti vaikus, moku juos sudominti. Ir pats jaučiu, kad su vaikais bendrauti man sekasi, todėl ir ėmiausi šio darbo.

– Kiek jau laiko darbuojatės Kalėdų Seneliu?

„Tauškučių skrynelės“ nuotr.

– Mano, kaip Kalėdų Senelio, stažas nėra didelis. Su pertrauka dar tik 2–3 metus tuo užsiimu.

– Kas sudėtingiausia dirbant Kalėdų Seneliu?

– Man nieko sudėtingo nėra. Kartais būna sudėtinga su tėvais, bet ne su vaikais.

Tačiau bet kas tokio darbo dirbti negalėtų. Vaikai labai greitai pamato bet kokį bendravimo nenatūralumą. O to tikrumo, nuoširdaus santykio jie nori. Juos reikia išklausyti, su jais kalbėti. Reikia labai norėti ir mokėti bendrauti su vaikais.

Mažiems Kalėdų Seneliu tikintiems vaikams bendravimas su juo yra daug įspūdingesnis už bet kokią dovaną. Jų akys tuomet būna tiesiog nenusakomai gražios. Jei vaikas su tavimi kalba, reikia jam atsakyti, o ne tik paklausyti eilėraštuko ir įteikti dovaną. Kai kurie vaikai nori sužinoti, kur gyvena Kalėdų Senelio elniai bei labai daug įvairių dalykų apie Kalėdų Senelio kasdienybę.

– Kiek aplankote renginių per švenčių sezoną?

– Dažniausiai tenka lankytis vaikų darželiuose, nors pakankamai populiaru ir privačiai savo vaikams užsakyti Kalėdų Senelio apsilankymą. Per sezoną tenka aplankyti maždaug 15 renginių.

– Kada reikia pradėti ieškoti Kalėdų Senelio, kad šventė neliktų be jo arba netektų keisti šventės datos?

– Kalėdų Senelio paieškos dažniausiai prasideda lapkričio pabaigoje ar gruodžio pradžioje. Būtent lapkričio pabaigoje žmogus dar gali tikėtis, kad Kalėdų Senelis galės apsilankyti jo pageidaujamu metu, o ne tada, kada bus laisvas nuo kitų renginių.

– Kiek kainuoja Kalėdų Senelio apsilankymas?

– Tai labai priklauso nuo to, ko iš jo tikimasi, kuriam laikui norima samdyti Kalėdų Senelį, kiek yra vaikų ar kitų renginio dalyvių. Vieniems pakanka tiesiog ateiti ir išdalinti dovanėles, kiti tikisi bendravimo, programos. Vienas apsilankymas galėtų kainuoti nuo 50 iki 500 litų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt