Lietuvoje

2014.12.23 14:46

Seimas nesutiko skubinti komisijos dėl „tvarkiečio“ R. A. Ručio neliečiamybės darbo

BNS2014.12.23 14:46

Komisijai dėl „tvarkiečio“ Rimanto Antano Ručio neliečiamybės vadovaus „darbietis“ Kęstutis Daukšys.

Komisijai dėl „tvarkiečio“ Rimanto Antano Ručio neliečiamybės vadovaus „darbietis“ Kęstutis Daukšys.

Komisija darbą įpareigota atlikti iki kitų metų kovo 18 dienos. Opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius siūlė komisijos darbą paskubinti, tačiau tam nepritarta.

Už tai, kad komisija darbą baigtų iki sausio 14 dienos, balsavo 29 Seimo nariai, prieš buvo 24, susilaikė 33 parlamentarai. Už greitesnį klausimo nagrinėjimą balsavo konservatoriai ir liberalai, valdantieji buvo prieš arba susilaikė.

Komisija turi pateikti Seimui rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro prašymą panaikinti Seimo nario R. A. Ručio teisinį imunitetą dėl įtarimų paėmus kyšį.

Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį kreipėsi į Seimą su prašymu dėl kyšio ėmimo panaikinti parlamentaro R. A. Ručio neliečiamybę. Prokurorai įtaria, kad Seimo narys „tvarkietis“ R. A. Ručys veikė organizuotoje grupėje su Algimantu Juocevičiumi ir Ervinu Raistenskiu ir 2013 metų spalį iš prodiuserio Rolando Skaisgirio priėmė kyšį.

Iš R. A. Ručio atsakymų matyti, kad prokuroras įtarimų sukėlė R. Skaisgirio įmonių organizuotas paramos kampanija Kauno zoologijos sodui „Pirk dramblį“, kurios globėju buvo partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas.

Panaikinti R. A. Ručio imunitetą prokuroras prašė tyrimo metu gavus duomenų apie jo galimai padarytas nusikalstamas veikas. Surinkti duomenys leidžia manyti, kad R. A. Ručys iš prodiuserio R. Skaisgirio priėmė didesnės nei 250 MGL (32,5 tūkst. litų) vertės kyšį pažadėjęs paveikti valstybės instituciją ir jos valstybės tarnautojus, taip pat, veikdamas bendrininkų grupėje, sukurstė ir organizavo apgaulingą įmonių buhalterinės apskaitos tvarkymą.

Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

Spalio 21 dieną Generalinė prokuratūra pranešė su Specialiųjų tyrimų tarnyba atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu stambiu mastu siekiant už atlygį daryti įtaką keletui praėjusiais metais Vidaus reikalų ministerijoje vykdytų viešųjų pirkimų. Iš viso buvo sulaikyti penki asmenys, įtariamiamųjų gyvenamosiose vietose ir darbovietėse, taip pat partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėse atlikta keliolika kratų.

Tarp sulaikytųjų dviem paroms buvo ir žinomas televizijos prodiuseris R.Skaisgirys. Poėmis atliktas ir Seime, paimtas buvusio partijos „Tvarka ir teisingumas“ atsakingojo sekretoriaus, dabartinio parlamentaro R.A.Ručio kompiuteris.

R. A. Ručys: jokio kyšio neėmiau

R. A.  Ručys tvirtina niekada neėmęs jokio kyšio, kaip teigia prokuratūra.

„Aš jokio kyšio neėmiau, dar kartą kartoju - niekad neėmiau kyšio, to renginio neorganizavau, Rolandas Skaisgirys organizavo tą renginį. Dabar visi tą dramblį traktuoja kaip kažkokį kyšį“, - žurnalistams antradienį Seime sakė R. A. Ručys.

Iš R. A. Ručio atsakymų matyti, kad prokuroras įtarimų sukėlė R.Skaisgirio įmonių organizuotas paramos kampanija Kauno zoologijos sodui „Pirk dramblį“, kurios globėju buvo partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas.

„Pirk dramblį“ – to renginio neorganizavau, tik dalyvavau“, – sakė R. A. Ručys. Jis taip pat sakė nesuprantantis, kodėl prokuroras dėl jo neliečiamybės kreipėsi paskutinę sesijos dieną. „Aš net pats neįsivaizduoju, gal čia daugiau surišta politika, aišku, galėjo prokuroras ateiti prieš savaitę, o ne paskutinę dieną“, – kalbėjo „tvarkietis“.

„Kaip (Seimas – red.) nuspręs, taip bus. Eisim į teismus, aiškinsimės, dar kartą sakau, to dramblio neorganizavau, matyt, tie drambliai man vaidensis ilgai“, – pasisakymą baigė parlamentaras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.