captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tyrimas: Lietuva per metus pakilo dviem vietomis Korupcijos suvokimo indekse

„Transparency International“ (TI) Korupcijos suvokimo indekso (KSI) 2012 m. tyrime Lietuvai skyrė 54 balus iš 100 galimų ir 48 vietą 176 šalių sąraše. 2011 metais Lietuva užėmė 50 vietą iš 183 valstybių.
 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Transparency International“ (TI) Korupcijos suvokimo indekso (KSI) 2012 m. tyrime Lietuvai skyrė 54 balus iš 100 galimų ir 48 vietą 176 šalių sąraše. 2011 metais Lietuva užėmė 50 vietą iš 183 valstybių.

2012 metais KSI tyrime pirmauja Danija, Suomija ir Naujoji Zelandija (90 balai), paskutiniai sąraše yra Afganistanas, Šiaurės Korėja ir Somalis (8 balai). Estijos KSI yra 64 balai (32 vieta), Lenkijos – 58 (41 vieta), Latvijos – 49 (54 vieta), Baltarusijos – 31 (123 vieta), Rusijos – 28 balai (133 vieta).

TI KSI yra vienas iš garsiausių pasaulyje korupcijos suvokimo tyrimų, parodantis, kaip įvairioms pasaulio valstybėms pavyksta kontroliuoti korupciją. Esama padėtis įvertinama konkrečiu skaičiumi šimto balų skalėje nuo nulio iki 100, kurioje 0 reiškia absoliučiai korumpuotą šalį, o 100 – labai skaidrią valstybę. KSI šaltiniai matuoja korupcijos mastą viešajame ir politikos sektoriuose. Korupcijos padėties vertinimus pateikia tiek vertinamose šalyse, tiek svetur gyvenantys įvairių sričių ekspertai ir verslo lyderiai.

„Pastaruosius kelerius metus bandau įžvelgti kažką teigiamo Lietuvos KSI tyrimo rezultatuose, tačiau, prisipažinsiu, tai sunku padaryti. Šiemet verslo atstovai geriau negu praėjusiais metais vertina Lietuvos antikorupcinę aplinką, tačiau bendrame pasaulio ir Europos Sąjungos kontekste Lietuva pažangos nepadarė. Pavyzdžiui, tarp Europos Sąjungos narių Lietuva šiemet smuko viena vieta žemyn iš 19-os į 20-ą vietą. Tenka pasikartoti. Turime neblogus antikorupcinius įstatymus, bet neskiriame tinkamo dėmesio ir pajėgumų jų įgyvendinimui“, – sako „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

Šiais metais KSI yra skaičiuojamas pagal atnaujintą metodologiją, kurioje naudojami tik vienerių metų duomenys kiekvienam šalies KSI šaltiniui. Tai reiškia, kad nuo šiol skirtingų metų KSI balus bus galima lyginti tarpusavyje.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...