Lietuvoje

2014.12.22 14:10

Teismas nutraukė vieną iš „City Service“ ir Kalėjimų departamento ginčų

BNS2014.12.22 14:10

Teismas nutraukė vieną iš kelių koncerno „Icor“ bendrovių „City Service“ ir „Realco statyba“ ginčų su Kalėjimų departamentu dėl Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkurso.

Teismas nutraukė vieną iš kelių koncerno „Icor“ bendrovių „City Service“ ir „Realco statyba“ ginčų su Kalėjimų departamentu dėl Lukiškių kalėjimo iškeldinimo konkurso.

Lietuvos apeliacinis teismas gruodžio 19 dieną iš esmės nutraukė bylą ir dar kartą atmetė bendrovių skundus, kuriais prašoma panaikinti departamento sprendimą atmesti įmonių pasiūlymą konkurse.

„Vilniaus apygardos teismo sprendimas iš esmės paliktinas nepakeistas, patikslinant rezoliucinę dalį ir nurodant, jog civilinė byla dalyje dėl reikalavimų panaikinti Kalėjimų departamento priimtus sprendimus bei įpareigoti perkančiąją organizaciją organizuoti neskelbiamas derybas, kviečiant visus tris tiekėjus, nutrauktina“, – rašoma teismo nutartyje.

Liepos pabaigoje departamentas neskelbiamų derybų būdu į konkursą pakvietė bendrovių „Hanner“, „Dailista“ ir „Corpus A“ konsorciumą bei įmonės „MG Valda“ antrinę bendrovę „Pilies projektai“.

Šiame procese bandė dalyvauti ir „City Service“ ir „Realco statyba“, tačiau rugsėjo viduryje departamentas grąžino bendrovėms neatplėštus vokus su pasiūlymais. „City Service“ turėjo patikslinti duomenis apie kvalifikaciją, tačiau to nepadarė, todėl jos pasiūlymas buvo atmestas.

Kalėjimų departamentas BNS gruodžio pradžioje informavo, kad laimėtoją tikisi išsirinkti dar šiemet, jis bus pasirinktas iš dviejų dalyvių – bendrovių „Hanner“, „Dailista“ ir „Corpus A“ konsorciumo arba įmonės „MG Valda“ antrinės bendrovės „Pilies projektai“.

Pirmasis konkursas buvo nutrauktas gegužės pabaigoje dėl, kaip oficialiai nurodoma viešojo pirkimo ataskaitoje, per didelių siūlomų kainų. „Hanner“ konsorciumas projektą įgyvendinti siūlė už 273,2 mln. litų, „Pilies projektai“ – už 289,4 mln. litų, o „City Service“ konsorciumas – už 233,17 mln. litų.

Anksčiau projektui buvo numatyta 103 mln. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.