Lietuvoje

2014.12.22 14:05

Santariškių vaikų ligoninės pediatrijos korpusas ir Infekcinė ligoninė bus pastatyti 2018 m.

ELTA2014.12.22 14:05

Naujasis Santariškių klinikų vaikų ligoninės pediatrijos korpusas ir naujoji sostinės infekcinė ligoninė turėtų būti pastatyta 2018 m., sako sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Naujasis Santariškių klinikų vaikų ligoninės pediatrijos korpusas ir naujoji sostinės infekcinė ligoninė turėtų būti pastatyta 2018 m., sako sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

„Didelis iššūkis mūsų laukia kitais metais ir daug tikrai yra padaryta dėl tų seniai mūsų lauktų ligoninių statybos, t. y. Vaikų pediatrijos korpuso ir Infekcinių ligų ligoninės statybos. Ir tiktai praėjusią savaitę galutinai pavyko susitarti“, – pirmadienį žurnalistams sakė ministrė.

Anot R. Šalaševičiūtės, Infekcinių ligų ligoninės statybą vykdys pačios Santariškių klinikos. Pediatrijos korpusą pagal atnaujinimo programą turėjo statyti Turto bankas, tačiau šis daugiau kaip pusantrų metų tvarkė statybos leidimą.

„Todėl sutikus Santariškių klinikų vadovui prof. Kęstučiui Strupui ir suderinus su premjeru, praėjusios savaitės pabaigoje yra pradėti rengti mūsų projektai Vyriausybės nutarimui, kad būtų išimta iš Turto banko atnaujinimo pediatrinio korpuso statyba ir visus projekto rengimo bei statybos darbus vykdytų Santariškių klinikos, kurios Infekcinės ligoninės statybai visą dokumentaciją sugebėjo sutvarkyti per 5 mėnesius. Taigi tikimės, kad kitų metų gal pavasarį, gal vasarą turėtų prasidėti jau konkretūs darbai, ir pagal mūsų planus, Pediatrijos korpuso statyba turėtų pasibaigti 2018 m.“, – sakė sveikatos apsaugos ministrė.

Šiuo metu Santariškėse vaikai gydomi pastate, kuris, pasak ligoninės vadovų, yra netinkamas mažiesiems pacientams. Dar sovietmečiu statytame vaikų ligoninės pediatrijos korpuse kasmet gydomi tūkstančiai vaikų, tačiau sąlygos čia ne pačios geriausios, nes, ligoninės atstovų teigimu, pastatas statytas kaip suaugusių infekcinė ligoninė, tik vėliau pritaikytas vaikams.

Sostinės Žvėryno mikrorajone esanti Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninė yra itin prastos padėties. Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pernai apsilankiusi Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninėje Vilniuje, jos situaciją pavadino nusikalstamu aplaidumu. Šalies vadovė kritikavo Sveikatos apsaugos ministeriją, kad nesiimama realių žingsnių ligoninei perkelti į Santariškių kompleksą, kaip buvo suplanuota. Juo labiau kad Lietuvoje sergamumas užkrečiamomis ligomis kiekvienais metais auga ir sudaro apie penktadalį visų užregistruotų susirgimų. Užleistos tuberkuliozės susirgimo atvejų Lietuvoje fiksuojama daugiausiai visoje Europos Sąjungoje.