Naujienų srautas

Lietuvoje2014.12.22 10:28

Konstitucinis Teismas pasisakys dėl prokurorų algų

BNS 2014.12.22 10:28

Konstitucinis Teismas pirmadienį skelbs nutarimą, ar per krizę tinkamai buvo sumažinti prokurorų ir kai kurių kitų valstybės pareigūnų pareiginės algos koeficientai.

Konstitucinis Teismas pirmadienį skelbs nutarimą, ar per krizę tinkamai buvo sumažinti prokurorų ir kai kurių kitų valstybės pareigūnų pareiginės algos koeficientai.

Į Konstitucinį Teismą kreipėsi Vilniaus apygardos administracinis teismas, kuris nagrinėja prokurorų reikalavimus priteisti jiems pinigų už atlyginimų sumažinimą.

Sostinės teismas teigia, kad per krizę pareiginės algos koeficientai sumažinti skirtingu mastu ir neproporcingai.

Konstitucinis Teismas pernai didelio atgarsio sulaukusiame nutarime paskelbė, kad per krizę mažinant atlyginimus neturi būti pažeistos skirtingų kategorijų atlyginimų dydžių proporcijos.

Po šio nutarimo nemažai valstybės tarnautojų, teisėsaugų institucijų atstovų kreipėsi į teismus, reikalaudami tūkstantinių kompensacijų.

Buvusios dešiniųjų Vyriausybės ministrai kritikavo šį nutarimą, teigdami, kad dėl solidarumo daugiau uždirbančiųjų atlyginimus galima mažinti proporcingai labiau nei gaunančių mažesnes algas.

Lietuvos Vyriausybė atlyginimų mažinimo ir kitų taupymo priemonių ėmėsi 2009 metais, kai šalies ekonomika smuko beveik 15 proc.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi