Lietuvoje

2014.12.22 11:47

Ukrainietė apie lietuvių paramą: svarbu žinoti, kad mes – ne vieni

Giedrė Baltrušytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.12.22 11:47

Vilniaus Rotušėje sekmadienio pavakarę būriavosi neabejingieji menui ir Ukrainai. Visuomenininkai, pakvietę į tarptautinį labdaringą aukcioną su Rusijos agresija ir vietos separatistais kovojančiai šaliai paremti, surinko beveik 50 tūkst. litų.

Vilniaus Rotušėje sekmadienio pavakarę būriavosi neabejingieji menui ir Ukrainai. Visuomenininkai, pakvietę į tarptautinį labdaringą aukcioną su Rusijos agresija ir vietos separatistais kovojančiai šaliai paremti, surinko beveik 50 tūkst. litų.

Ukrainos vėliavos spalvas mėlyną ir geltoną reiškiančiu pavadinimu „Blue/Yellow“ pasivadinęs visuomeninis judėjimas nebe pirmą kartą solidarizuojasi su Rusijos agresiją patiriančia šalimi. Lėšos, gautos už meno kūrinių aukcione parduotus darbus, bus skirtos Ukrainos kariuomenei ir ten kovojantiems savanoriams remti.

„Ukrainai parama iš užsienio – ar tai būtų iš Lietuvos, ar iš kitur – yra itin svarbi visų pirma, sakyčiau, ta moraline, psichologine prasme, kad atvažiuoja, padeda kiti žmonės, iš tikrųjų solidarizuojasi su Ukrainos padėtimi. Ir tą mes galim jausti, mes tą matom ir žmonės – jie kartais tiesiog žodžių neturi išreikšti savo dėkingumą“, – sako paramos Ukrainai grupės „Blue/Yellow“ pirmininkas Jonas Ohmanas.

Siekdami pagelbėti su agresore Rusija ir vietos separatistų pajėgomis kovojančiai šaliai, į kvietimą prisidėti prie paramos aukciono atsiliepė 54 menininkai iš Lietuvos, Švedijos, Vokietijos ir pačios Ukrainos. Iš viso pateikta 80 įvairiais stiliais ir technika sukurtų darbų – paveikslų, skulptūrų, tekstilės ir juvelyrikos.

„Šiuo metu mums svarbu žinoti, kad mes – ne vieni, kad yra žmonių, kurie mus palaiko, kurie pasirengę padėti ir supranta, kas pas mus vyksta. Šis vienybės jausmas mūsų savanoriams ir kitiems žmonėms duoda labai daug, o parama – nesvarbu moralinė ar materialinė – ir tai, ką Lietuva daro Ukrainai, mums labai svarbi“, – sako lėlininkė iš Ukrainos Valentina Jakovleva.

„Aš tos kartos, kuri gimė Tarybų Sąjungoje, bet stovėjau prie Seimo ir prisimenu Sausio 13-ąją, ir esu dalyvis tų įvykių. Man visas tas reikalas labai artimas ir aš puikiai suprantu Maidaną ir kad kažkiek reikia padėt jiems“, – sako dailininkas dailininkas Vytautas Poška.

Paramos grupė „Blue/Yellow“ Ukrainai nuo šios vasaros jau skyrė 200 tūkst. litų vertės paramą. Didžioji jos dalis skirta suaukotais daiktais.