Naujienų srautas

Lietuvoje2014.12.25 16:51

G. Grušas: Kalėdų šventės siūlo mums priešnuodį

Savi rūpesčiai, vietiniai ir pasaulio įvykiai, kariniai ir teroristiniai veiksmai įvairiuose kraštuose mums gali kelti didelį nerimą, sako arkivyskupas Gintaras Grušas. Tačiau, anot jo, Kalėdų šventės siūlo mums priešnuodį nuo šio nerimo.

Savi rūpesčiai, vietiniai ir pasaulio įvykiai, kariniai ir teroristiniai veiksmai įvairiuose kraštuose mums gali kelti didelį nerimą, sako arkivyskupas Gintaras Grušas. Tačiau, anot jo, Kalėdų šventės siūlo mums priešnuodį nuo šio nerimo.

„Šiomis dienomis dažnai atsiduriame dideliame šurmulyje, į kurį mus įtraukia pasirengimo šventėms darbai, šventinės pramogos, savi rūpesčiai ar bendras visuomenės reikalų sūkurys, įvairūs vietiniai ir pasaulio įvykiai, ekumeninė nežinomybė, kariniai ir teroristiniai veiksmai įvairiuose pasaulio kraštuose. Net ir mūsų asmeniniai rūpesčiai gali kelti didelį nerimą mūsų gyvenime ir tarpusavio santykiuose. Kalėdų šventės siūlo mums priešnuodį, kurį reikia įsisavinti, kad jis būtų efektyvus ir neišblėstų su paskutinio kalėdinio renginio ar žaisliukų nuo kalėdinės eglutės nurinkimu“, – teigia arkivyskupas G. Grušas.

Jis primena, kad Kalėdos – tai Kristaus užgimimo šventė. G. Grušo manymu, tik tiesioginis ryšys su Kristumi, kvietimas, kad jis naujai užgimtų mūsų širdyse, gali mums suteikti jo žadamą ramybę ne tik per šventes, bet ir visam gyvenimui. Pasak arkivyskupo, Kristus ateina į mūsų gyvenimą tyliai, gimdamas ne karalių rūmuose, o Betliejaus tvartelyje, silpnas ir nepriimtas. Jo atėjimas – nepanašus į sėkmės istoriją, tačiau per tai galime suvokti savo trapumą ir drauge su Kristumi, pasitikėdami žvelgti į ateitį, įsitikinęs G. Grušas.

„Į žemę ateina ramybės kunigaikštis. Kaip sakoma pranašo Izaijos pranašystėje, jo vardas bus Nuostabusis Patarėjas, Galingasis Dievas, Amžinasis Tėvas, Ramybės Kunigaikštis, o apie užgimusį kūdikį angelai giedojo: „Žemėje ramybė jo mylimiems žmonėms“. Ramybė (hebrajiškai – shalom) – tai ir taika, ir gerovė, ir sveikata, ir laimė, ir džiaugsmas. Tai – saugus ir tikras visų šių būsenų išgyvenimas. Tai – Dievo artumas“, – sako G. Grušas.

Prisikėlęs Kristus, arkivyskupo teigimu, pirmiausia suteikė savo mokiniams ramybę. Pasaulis esą negali duoti ramybės: jame apstu sumaišties ir netikėjimo, rūpinimosi žemiškais dalykais. Todėl G. Grušas siūlo tikrąją ramybę atrasti Kristuje, puoselėti asmeninį santykį su juo, priimti į savo širdis Kristaus nešamą ramybę, kad ją pajustų kiekvienas, su kuriuo susitiksime per šias šventes.

„Patyrę Kristų savo širdyje, atsigręžkime į kitus ir dalinkimės tuo, ką per jį esame gavę. Savo laiku, materialinėmis gėrybėmis, o svarbiausia – ta meile, kuria jis mus pamilo. Visiems jums ir jūsų šeimoms Šv. Kalėdų proga linkiu Kristaus ramybės. Teatnaujina ji jūsų širdis ir telydi jus per visus naujuosius metus“, – linki arkivyskupas G. Grušas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi