Lietuvoje

2019.03.14 07:18

Pasaulio lietuvių bendruomenė nori vykdyti agitaciją dėl dvigubos pilietybės išsaugojimo

Greta Klimkaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.03.14 07:18

Pasaulio lietuvių bendruomenė apgailestauja, kad negali vykdyti referendumo dėl pilietybės išsaugojimo agitacijos kampanijos, nes nėra jo iniciatoriai. Pagal dabar galiojančius įstatymus, agituoti galėtų Seimo narių grupė, tačiau parlamentarai sako, kad jiems tai būtų sudėtinga.

Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovai palaiko siūlymus keisti įstatymus, kad už referendumą agituoti galėtų ne tik jo iniciatoriai, bet ir pilietinės grupės, partijos bei nevyriausybinės organizacijos, tačiau opozicija keliskart blokavo tokius valdančiųjų siūlymus.

Tuo metu vyriausybė balandžio pradžioje ketina pradėti referendumo viešinimo kampaniją, per kurią bus skleidžiama informacija apie patį referendumą, tačiau nebus agituojama už ar prieš pilietybės išsaugojimą. Tam skiriama per 200 tūkstančių eurų. Informuoti apie referendumą bei nešališkai raginti balsuoti gali ir įvairios pilietinės grupės.

Pasak Rimvydo Baltaduonio iš Pasaulio lietuvių bendruomenės, svarbu, jog žmonės suprastų, kad referendume bus balsuojama dėl dvigubos pilietybės, kurią galėtų turėti ne visi, o tik Europos Sąjungos ir NATO valstybėse gyvenantys piliečiai.

Referendumas vyks gegužės 12-ąją kartu su prezidento rinkimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt