Naujienų srautas

Lietuvoje2014.12.19 13:52

Teismui perduota dar viena D. Matuzienės byla

BNS 2014.12.19 13:52

Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje bendrovės direktorei, buvusio Seimo nario Vito Matuzo žmonai Danutei Matuzienei pareikšti įtarimai dėl pasikėsinimo apgaule gauti didelės vertės Europos Sąjungos paramą bei dokumentų klastojimo.

Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje bendrovės direktorei, buvusio Seimo nario Vito Matuzo žmonai Danutei Matuzienei pareikšti įtarimai dėl pasikėsinimo apgaule gauti didelės vertės Europos Sąjungos paramą bei dokumentų klastojimo.

Kartu su ja bus teisiama ir Radviliškio gyventojai V. M., ji kaltinama apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu, penktadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad vienoje kooperatinėje bendrovėje galimai buvo suklastoti dokumentai ir pateikti Nacionalinei mokėjimo agentūrai. Taip buvo siekiama apgaule gauti 685 tūkst. 250 litų paramą iš Europos Sąjungos ir Lietuvos biokuro gamybos technologinei įrangai ir savivartei priekabai pirkti. 

„Trūko labai nedaug, kad parama jau būtų pervesta šiai sunkiai finansiškai besiverčiančiai kooperatinei bendrovei. Savo planų įtariamiesiems nepavyko įgyvendinti tik todėl, kad STT pradėjo ikiteisminį tyrimą ir pranešė Nacionalinei mokėjimo agentūrai apie galimai padarytas nusikalstamas veikas“, – sakė šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Aurelija Gališanskytė. 

Šią savaitę Panevėžio apygardos prokuratūra minėtą baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Radviliškio rajono apylinkės teismui. 

Tai jau ne pirma baudžiamoji byla, išskirta iš STT Panevėžio valdybos pareigūnų atliekamo didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl galimai neskaidraus biokuro verslo organizavimo, kuriame įtarimai pareikšti buvusiam Seimo nariui V. Matuzui ir jo žmonai D. Matuzienei.

Vienoje iš išskirtų bylų D. Matuzienei jau paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis. Neseniai Kauno apygardos teismas ją nuteisė dėl svetimo turto pasisavinimo ir dokumentų klastojimo bei paskyrė 13 tūkst. litų baudą. Teismas taip pat nusprendė iš jos valstybės naudai išieškoti 4 tūkst. 680 litų už sunaudotą kurą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi