Lietuvoje

2014.12.19 10:43

Kaune nuo meningokokinės infekcijos gydomas kūdikis

LRT.lt2014.12.19 10:43

VšĮ Kauno klinikinės ligoninės medikų profesionalumas leido prieš Kalėdas lengviau atsikvėpti vienai kauniečių šeimai, kurios 11 mėnesių kūdikiui buvo diagnozuota meningokokinė infekcija, rašoma pranešime spaudai.

VšĮ Kauno klinikinės ligoninės medikų profesionalumas leido prieš Kalėdas lengviau atsikvėpti vienai kauniečių šeimai, kurios 11 mėnesių kūdikiui buvo diagnozuota meningokokinė infekcija, rašoma pranešime spaudai.

„Mažylis vis dar intensyvios terapijos skyriuje, bet jo gyvybei pavojus nebegresia“, – teigia Kauno klinikinės ligoninės Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Darius Varaškevičius.

Gydytojas teigė, kad pirmadienio vakarą kauniečių šeima Švedijoje įlipo į keltą ir išplaukė į Latviją. Kaip tik tuomet mažylis, kurį mama dar maitina ir krūtimi, staiga sunegalavo, temperatūra buvo pakilusi iki 39,8 laipsnio, jį pykino.

„Deja, kelte neatsirado jokių vaistų karščiui numušti, ir tik atsitiktinai tėvams pavyko gauti paracetamolio žvakučių, kurių pagalba karščiavimą pavyko sumažinti“, – pasakoja gydytojas D. Varaškevičius.

Iš kelto tėvai skubiai parvyko į Kauną. Kauno klinikinės ligoninės Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyviosios terapijos skyriaus gydytoja kūdikiui iš karto įtarė sunkią meningokokinę infekciją ir ligonis sunkios būklės buvo stacionarizuotas intensyvios terapijos padalinyje. Po tyrimų buvo diagnozuotas pūlingas meningitas. Medikai kūdikiui nedelsiant pritaikė prieššokinį ir antibakterinį gydymą.

Pasak D. Varaškevičiaus, šiuo metu kūdikio būklė stabili ir jam pavojus nebegresia. Kasmet nuo šios ligos Kauno klinikinėje ligoninėje yra pagydoma apie 9–16 pacientų.

Meningokokinė infekcija yra itin pavojinga ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas).

Ankstyvieji meningokokinės ligos požymiai panašūs į peršalimo ligų: karščiavimas, galvos skausmas, šaltkrėtis, sprando raumenų sustingimas, vėmimas. Ligai progresuojant ligos eiga sunkėja – išryškėja odos bėrimas (hemoraginis bėrimas, t. y. kraujosrūvos).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.