Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Šv. Kristoforo statulėlės – už paramą menui, mokslui ir pagalbą kenčiantiems

Vilniaus rotušėje 16 kartą išdalinti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – šv. Kristoforo statulėlės labiausiai nusipelniusiems vilniečiams. Šiemet jos nukeliavo Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklai, Michaelai Rak, Mečislovui Sakalauskui, Viešajai įstaigai „Investuok Lietuvoje“, Rimui Girdzijauskui, Maltos ordino pagalbos tarnybos Vilniaus skyriui, Audriui Ambrasui, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centrui, Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondui ir Vitui Mačiuliui.

Vilniaus rotušėje 16 kartą išdalinti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – šv. Kristoforo statulėlės labiausiai nusipelniusiems vilniečiams. Šiemet jos nukeliavo Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklai, Michaelai Rak, Mečislovui Sakalauskui, Viešajai įstaigai „Investuok Lietuvoje“, Rimui Girdzijauskui, Maltos ordino pagalbos tarnybos Vilniaus skyriui, Audriui Ambrasui, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centrui, Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondui ir Vitui Mačiuliui.

„Žmogus vienas nieko negali padaryti“

Už rūpestį auklėtinių ateitimi šv. Kristoforo statulėlė atiteko Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklai ir jos vadovei Birutei Stasiūnienei. „Labai noriu padėkoti už tokį didelį mūsų įvertinimą. Tobulėjimui žmogaus gyvenime ribų nėra. Mes labai didžiuojamės ir džiaugiamės, kad mūsų mokykloje profesinius įgūdžius plėtoti pradeda ir sėkmingai baigia mūsų auklėtiniai. Noriu padėkoti savo kolektyvui už jų nepaprastai didelį indelį“, – susijaudinusi kalbėjo direktorė.

Statulėlė už gailestingumo angelą virš Vilniaus gavo sesuo Michaela Rak, Vilniaus hospiso įkūrėja. „Esu labai dėkinga, – lenkų kalba prabilo vienuolė ir rodydama į šalia stovinčią vertėją tęsė: – Tai kad esame čia, prie mikrofono dviese, liudija, kad nieko žmogus vienas negali padaryti. Yra tokia legenda, kad Jėzų nešantis Kristoforas skundžiasi, jog yra labai sunku. O Jėzus jam atsako: tu neši visą pasaulį. Hospisas irgi stengiasi nešti kančios ir sunkumo dalį, kad skausmas sumažėtų, ir tiems žmonėms būtų lengviau. Mere, linkiu ir jums perimti tą dalį kitų sunkumų.“

Už senąją Vilniaus istoriją fotografijose apdovanotas Mečislovas Sakalauskas. „Gyvenimas man dėkingas todėl, kad aš jau 63 metus vaikštau Senamiesčiu čia gyvendamas ir jau 50 metų dirbu Senamiestyje. O dabar dar esu apdovanojamas Vilniaus miesto herbo, šv. Kristoforo statulėle, už tai nuoširdus ačiū“, – kukliai pasisakė fotografas.

Pasveikino su apdovanojimu visus

Vidaus tarnybos kapitonui Rimui Girdzijauskui šv. Kristoforas įteiktas už sutramdytą ugnį ir išgelbėtas gyvybes. „Tiesiog noriu padėkoti už darbo įvertinimą. Ačiū“, – lakoniškas buvo pareigūnas.

Maltos ordino pagalbos tarnybos Vilniaus skyriui statulėlė atiteko už savanorystės skatinimą Vilniuje. „Vilniuje yra daugybė žmonių, kurie nori padėti kitiems, daryti gerus darbus. Jų akys žiba, jie tą daro nuoširdžiai. Mūsų organizacijos tikslas – padėti jiems, turime apie šimtą savanorių nuo 15 iki 80 metų amžiaus. Dėkojame už įvertinimą“, – kalbėjo apdovanojimą atsiėmęs Maltos ordino pagalbos tarnybos Vilniaus skyriaus vadovas Vytas Kim.

Už šiuolaikinę Vilniaus architektūrą pagerbtas Audrius Ambrasas. „Norėčiau mus visus pasveikinti su apdovanojimu už šiuolaikinę Vilniaus architektūrą, nes tai mūsų visų įvertinimas. Kaip dirbame, kiek uždirbame, galų gale kokius politikus mes renkame. Dėkui“, – sakė architektas.

Reikšmingiausia investicija

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centrui padėkota už grąžinamus gyvenimus. Apdovanojimas įteiktas centro vadovui, profesoriui Laimonui Griškevičiui. „Mūsų įstaigoje kasmet lankosi per 10 tūkst. pacientų. Jaučiamės įvertinti, todėl dėkoju visiems darbuotojams, kurie 24 valandas per parą teikia pagalbą, ačiū mūsų pacientams, ačiū Vilniaus savivaldybei už įvertinimą“, – dėkojo L. Griškevičius.

Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondui šv. Kristoforas atiteko už dosnumą kultūrai Vilniuje. Apdovanojimą atsiėmė fondo įkūrėjas Saulius Karosas ir direktorė Birutė Karosienė. „Labai laiminga esu gavusi šitokį malonų įvertinimą, kuriuo dalinuosi su savo bendradarbiais. Labai dėkoju S. Karosui, įkūrusiam šį fondą, kolegoms už sąžiningą, nuoširdų, ilgametį darbą. Ką pasiekėme, tai visi kartu. Mes padėjome išaugti daug pasaulyje garsių menininkų“, – sakė fondo direktorė B. Karosienė.

„Iš visų investicijų, kurias esu padaręs Lietuvoje, šitas fondas yra reikšmingiausias mano gyvenime. Kai matai kiek žmonių mes padedam pasiekti rezultatą, o kiek žmonių tas rezultatas daro laimingais, kiek publikos tai įvertina, tai indėlis yra labai didelis“, – kalbėjo ir S. Karosas.

Svarbiausia – generuoti idėjas

Vitas Mačiulis apdovanotas už jaunimo ir mokslo puoselėjimą Vilniuje. Fizikų dienos pradžią Vilniaus universitete prieš kelis dešimtmečius paskelbęs V. Mačiulis gavęs šv. Kristoforo statulėlę kalbėjo kukliai: „Netikėtas tas įvertinimas. Suprantu jį kaip subtilią užuominą dar ką nors nuveikti. Matėme Diną Zaurą ir galvojame, kad tai Fizikų dienos esmė, bet iš tikrųjų svarbiausia generuoti įdomias idėjas ir jas įgyvendinti. Prieš kelerius metus studentai fizikai sugalvojo padaryti didžiausius pasaulyje šachmatus. Ir jie buvo padaryti, atvežti į Katedros aikštę, surengtas turnyras. O tada jie sukrauti į laužą ir sudeginti. Nes kiekviena Fizikų diena turi būti vis kitokia. Čia yra Fizikų dienos esmė.“

Viešoji įstaiga „Investuok Lietuvoje“ pagerta už profesionalumą ir bendradarbiavimą pritraukiant investicijas į Vilnių. šv. Kristoforo statulėlę atsiėmė įstaigos atstovas Justinas Pagirys. „Tai išskirtinis apdovanojimas mūsų jaunai, bet veržliai komandai. Mūsų misija panaši į šv. Kristoforo – mes irgi norime vesti ir globoti skubančius per pasaulį žmones. Šiemet 15 įmonių rado savo vietą Vilniuje, o tai reiškia naujas investicijas į miestą, jo infrastruktūrą. Tarkim, investicijos į Vilniaus gatvių apšvietimo tinklą“, – sakė J. Pagirys.

Ypatingas miestas

Įteikęs paskutinę skulptūrėlę Vilniaus meras Artūras Zuokas kreipėsi į susirinkusiuosius Vilniaus rotušėje kaip į ypatingo miesto žmones. „Sutiksite, kad tai ypatingas miestas, kurį geriausiai apibūdina angliškas žodis space, kuris reiškia ir erdvę, ir kosmosą“, – kalbėjo meras.

A. Zuokas akcentavo būtinybę kalbėtis, nes dialogas būtinas, yapč dabartinėje geopolitinėje situacijoje. „Kai pasikalbu su pasaulio miestų merais, jie nustemba – Vilniuje vis dar statomos bažnyčios. Kitur jos uždarinėjamos, kai kur net pardavinėjamos. Kiti pastebi, kad žmonės eidami į operą puošiasi. Ir visa tai puikiai dera su modernumus, startuoliais, greičiausiu pasaulyje WiFi“, – Vilniaus privalumus vardijo meras.

Vilniaus vadovas įsitikinęs, kad miestas turi kiekvieną dieną pasakoti istoriją, nes kai nustoja pasakoti savo istoriją, jis miršta, iš tokio miesto žmonės išvažiuoja. „Norėčiau šv. Kristoforo laureatams pasakyti, kad šis apdovanojimas yra jums įteiktas, nes jūs ir pasakojate šio miesto istoriją“, – kalbėjo A. Zuokas.

Apdovanojimams kandidatūras teikia vilniečiai, o apdovanojimų komitetas, kuriame – iškilūs įvairių profesijų atstovai, susipažinę su apdovanojimams pateiktų kandidatų įvairiose veiklos srityse darbais ir nuopelnais, išrenka dešimt, kurie per metus labiausiai nusipelnė Vilniui ir vilniečiams.

Šv. Kristoforo statulėlės nusipelniusiems vilniečiams įteiktos 16-ąjį kartą.