Lietuvoje

2014.12.18 19:40

16-metis lazdijiškis iš tarptautinio turnyro grįžo su 8 medaliais

16-metis Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos moksleivis Tomas Jankauskas iš Latvijoje vykusių tarptautinių Rubiko kubo galvosūkio varžybų grįžo absoliučiu nugalėtoju.

16-metis Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos moksleivis Tomas Jankauskas iš Latvijoje vykusių tarptautinių Rubiko kubo galvosūkio varžybų grįžo absoliučiu nugalėtoju.

Vaikinas pagerino 7 Lietuvos rekordus, laimėjo 4 pirmąsias ir 4 antrąsias vietas bendroje varžybų įskaitoje.

Tomas buvo vienintelis lietuvis šiame turnyre.

Dvejus metus Rubiko kubu besidomintis jaunuolis iš provincijos miestelio Lazdijų teigia, kad rimtų varžovų šioje galvosūkių srityje jam – mažai. „Kartais nusibosta gerinti savo paties rekordus“, – šypteli gimnazistas.

T. Jankauskas vyksta tik į artimesnėse valstybėse – Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje vykstančius turnyrus. Vaikinas neslepia, kad jaučiasi esąs pajėgus sudalyvauti ir pasaulio čempionate bei susirungti Rubiko kubo galvosūkio varžybose su geriausiais šios srities meistrais.

Deja, koją kiša finansai – į visas varžybas jaunuolis vyksta už tėvų lėšas.

„Pavydu klausyti, kai varžybose kiti dalyviai giriasi turintys rėmėjus, kurie sumoka ne tik starto mokestį varžybose, bet ir padengia kelionės išlaidas, apgyvendinimo kaštus. Nors tiek mes, tiek jie atstovaujame pačią šalį, ne save juk“, – neslepia Tomo mama Inga Jankauskienė.

Tiesa, moteris sako labai į akis verslininkams ar valdininkams dėl sūnaus parėmimo dalyvaujant tarptautinėse varžybose nelendanti: „Yra, kam labiau reikia.“

Susidomėti Rubiko kubu Tomui prieš dvejus metus pasiūlė tėtis. Iš pradžių šiam užsiėmimui vaikinas skirdavo po dvi valandas kasdien, dabar – perpus mažiau. Patirties sėmėsi internete, iš bendraminčių.

„Lietuvoje yra apie 10 tokių entuziastų šioje srityje kaip aš. Nedaug. O galėtų susidomėti“, – neslepia Tomas.

Savo bendraklasių Rubiko kubu vaikinas nesudomino nei vieno. O paklaustas, ar užsiėmimas netrukdo mokslams, atšauna: „Nepadeda, bet netrukdo.“

Naujausias Tomo Jankausko rekordas – per 14,75 sekundės viena ranka sudėtas Rubiko kubas. Vaikinas sako neskaičiuojantis, kiek jų turi – tradicinių, keturių, penkių aukštų, trikampių ir kitokių formų žaidimo kubų.

Moksleivis tikisi, kad atsiras bendraminčių, kurie susidomės šia netradicine sporto šaka.