Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Sulaikė dešimtmetės išprievartavimu įtariamą šešiolikmetį

Ainis Gurevičius, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Jonavos gyventojai gali ramiau atsikvėpti – prieš šešias dienas įtariamas dešimties metų mergaitės išžaginimu jaunuolis sulaikytas. Paaiškėjo, kad vietos gyventojas gerai žinomas policijos pareigūnams.

Jonavos gyventojai gali ramiau atsikvėpti – prieš šešias dienas įtariamas dešimties metų mergaitės išžaginimu jaunuolis sulaikytas. Paaiškėjo, kad vietos gyventojas gerai žinomas policijos pareigūnams.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas pranešė, kad jaunuolio paieška vyko itin plačiai. Tačiau jo paieškos nuvedė į tą patį miestą, kur įvykdytas nusikaltimas.

„Apklausta per 30 asmenų, per tą laiką jau susisiekėme ir su kolegomis Europoje, tikrintos duomenų bazės, jo biologiniai pėdsakai ne tik Lietuvoje“, – sakė L. Pernavas.

L. Pernavas DELFI sakė, jog tiriant šį nusikaltimą (praėjusį penktadienį Jonavoje nepažįstamasis nusekė namo ėjusią dešimtmetę mergaitę į laiptinę ir ten išprievartavo) apklausta per 200 žmonių, patikrinta apie 30 įtariamųjų, buvo naudojamasi ne tik Lietuvos, bet visos Europos duomenų bazėmis – atliktas didžiulis darbas.

Generalinis policijos komisaras pateikė informaciją, kad nepilnametis policijai jau žinomas. Tačiau nedetalizavo. DELFI žiniomis, jaunuolis minimas baudžiamojoje byloje, tiesa, ji dar nėra baigta, tad informacijos apie ją, kai asmuo yra nepilnametis, policija neteikia.

Jonavos policija tikrina ir ar jaunuolis nėra įtariamas kituose seksualiniuose nusikaltimuose. Iš karto po dešimties metų mergaitės mamos pareiškimo vietos gyventojai prabilo, kad kažkoks jaunas vyras kalbino ir kitas mergaites. Ši informacija kol kad nėra patvirtinta. Tačiau policija intensyviai dirba ir tikrina visus įmanomus pranešimus.

Generalinis komisaras sakė esąs labai dėkingas Kauno apskrities ir Jonavos policijos pareigūnams, kurie šešias paras dirbo dieną naktį, kad kuo greičiau rastų nusikaltėlį. Be to, pasak L. Pernavo, labai prisidėjo Jonavos visuomenė. „Kai bendruomenė su policija kartu, galima kalnus nuversti“, – sakė generalinis komisaras.

www.DELFI.lt
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt