Lietuvoje

2014.12.18 14:23

Padininta suma, nuo kurios taikomas baudžiamasis persekiojimas

BNS2014.12.18 14:23

Parlamentarai ketvirtadienį padidino sumą, nuo kurios bus taikomas baudžiamasis persekiojimas.

Parlamentarai ketvirtadienį padidino sumą, nuo kurios bus taikomas baudžiamasis persekiojimas.

Pagal priimtą Baudžiamojo kodekso pataisą, nedidelės vertės turtu būtų laikomas tas, kurio vertė viršys 3 minimalaus gyvenimo lygio ( MGL) dydžio (390 litų) sumą, bet neviršys 5 MGL dydžio sumos (650 litų). Šiuo metu MGL siekia 130 litų.

Už tai balsavo 85 parlamentarai, nė vienas nebuvo prieš, du susilaikė.

Šis pakeitimas reiškia, kad asmeniui pavogusiam, sugadinusiam ar padariusiam žalos už 3 MGL, grės baudžiamasis persekiojimas. Dabar tai gresia už 1 MGL dydžio vertės turto sugadinimą, sunaikinimą ir pan.

Pagrobus turtą, kurio vertė siektų iki 3 MGL, būtų taikoma administracinė atsakomybė.

Iki šiol Baudžiamajame kodekse numatyta, kad nedidelės vertės turtu laikomas nuo 1 iki 3 MGL dydžio turtas.

Projekto autoriai Seimo nariai Artūras Paulauskas ir Darius Petrošius teigė, kad 1 MGL dydį atitinkanti 130 litų suma, atsižvelgiant į šiuolaikinio gyvenimo realijas, kainų didėjimą, infliaciją ir tai, kad per penkerius metus šis dydis nebuvo keičiamas bei nebuvo bandyta jį pritaikyti prie besikeičiančios valstybės ekonominės situacijos, nėra laikytina adekvačia suma baudžiamajai atsakomybei kilti.

Anot jų, tokia turto vertė yra ne tik per maža baudžiamajai atsakomybei kilti, bet ir riba, skirianti baudžiamosios ir administracinės atsakomybės kilimą, nėra proporcinga.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.