Lietuvoje

2014.12.18 14:13

Informacijos iš Seimo sklaidai – naujausių informacinių technologijų projektas: LRT nuotolinė studija

2014.12.18 14:13

Seime šiandien pradeda veikti LRT įdiegta informacinių technologijų naujovė – tiesioginiams pasijungimams skirta nuotolinė studija, užtikrinsianti ryšį su viena svarbiausių valstybės institucijų bet kuriuo momentu ir be filmavimo grupės pagalbos. 

Seime šiandien pradeda veikti LRT įdiegta informacinių technologijų naujovė – tiesioginiams pasijungimams skirta nuotolinė studija, užtikrinsianti ryšį su viena svarbiausių valstybės institucijų bet kuriuo momentu ir be filmavimo grupės pagalbos.

LRT nuotolinėje studijoje Seime veiks telekonferencinio ryšio įranga, kuri bus panaudojama radijo, televizijos ir interneto transliacijoms. Konferencinio ryšio panaudojimas transliacijos tikslams – pasaulinė inovacija, kurią įgyvendinti padėjo tarptautinė tinklo įrangos kompanija „Cisco“.

Visuomeniniam transliuotojui šios studijos įrengimas padės sutaupyti lėšų – į Seimą nebus siunčiami reporteriai ir operatoriai. Interviu ir specialūs pasijungimai vienoje iš svarbiausių valstybės institucijų vyksta kone kasdien visose informacinėse LRT laidose. Laidų pašnekovai Seime, kai tai bus reikalinga laidoms, galės kalbėti žiūrovams tiesiai be tarpininkų.

Moderni konferencinė įranga užtikrins ryšio signalą be užlaikymo: pašnekovas laidos vedėjo klausimą galės girdėti tuo pat metu, kaip ir žiūrovai, todėl eteryje neliks nejaukių keliasekundinių pauzių, kokios būdavo iki šiol. Studijoje veiks nuotoliniu būdu valdomos kameros, apšvietimas, įrengta moderni garso įranga.

„Lietuva – gilias interneto technologijų naudojimo tradicijas turinti šalis.  Turėdama vieną greičiausių interneto ryšių pasaulyje, Lietuva tapo inovacijų lydere. „Cisco“ kompanijoje tikime, kad naujovės ateina tuomet, kai žmonės gali dalintis idėjomis, nevaržomi laiko ir erdvės. Esame įsitikinę, kad LRT nuotolinė studija taps pavyzdžiu, kaip galima sujungti TV transliaciją su interneto pagalba veikiančiu realaus laiko ryšiu. Didžiuojamės, kad galime prisidėti prie nacionalinės svarbos reikalų Lietuvoje“, – sako Simo Leisti, „Cisco“ vadovas Suomijai ir Baltijos šalims.

„Džiugu, kad Seimo nariai nenutoldami nuo savo darbo vietos galės dalyvauti tiesioginėse laidose. Tam nebus reikalinga Seimo kanceliarijos ar LRT darbuotojų pagalba Seimo rūmuose. LRT nuotolinė studija užtikrins operatyvesnę, dinamiškesnę ir patogesnę informacijos apie parlamento veiklą sklaidą“, – sako Seimo Komunikacijos departamento viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Artūras Zeleniakas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.