Naujienų srautas

Lietuvoje2014.12.18 13:46

Nepaklusus kario nurodymams, grės bauda

BNS 2014.12.18 13:46

Nepaklusus kario nurodymams grės bauda, numato Seimo ketvirtadienį priimtos Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisos.

Nepaklusus kario nurodymams grės bauda, numato Seimo ketvirtadienį priimtos Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisos.

Tyčinis uniformuoto kario teisėtų reikalavimų nevykdymas, taip pat kitoks trukdymas uniformuotam kariui įgyvendinti įstatymo jam suteiktas teises užtrauks 57–144 eurų baudą (maždaug 200–500 litų).

Kario nurodymams nepaklusę pareigūnai būtų baudžiami 144–289 eurų bauda (maždaug 500–1000 litų).

Šios pataisos įsigalios nuo sausio.

Patvirtintos baudos susiję su antradienį Seimo priimtu įstatymų pataisų paketu, kuris įteisino kariuomenės galimybes plačiau veikti taikos metu, reaguojant į incidentus.

Pataisas inicijavo Krašto apsaugos ministerija, argumentuodama, kad dabartinis reguliavimas, atsižvelgiant į geopolitinę padėtį, nepakankamas, nes įstatymai nereglamentuoja karinės jėgos naudojimo specifikos vykdant pagrindinius Lietuvos kariuomenės uždavinius taikos metu.

Pasak ministerijos, pataisos sudarys teisines prielaidas reaguoti panaudojant karinę jėgą į ginkluotus incidentus sausumoje bei Lietuvos oro erdvės ir teritorinės jūros pažeidimus, keliančius grėsmę nacionaliniam saugumui, ne tik ginklų ir specialiųjų priemonių, bet ir karinės technikos bei sprogmenų naudojimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi