Lietuvoje

2012.12.04 08:44

Alytuje – iš tarptautinės misijos Afganistane grįžusių karių sutiktuvės

ELTA 2012.12.04 08:44

Antradienį Alytuje, Rotušės aikštėje, bus iškilmingai sutinkami iš tarptautinės misijos Afganistane grįžę Lietuvos kariai.

Antradienį Alytuje, Rotušės aikštėje, bus iškilmingai sutinkami iš tarptautinės misijos Afganistane grįžę Lietuvos kariai.

Didžioji dalis sutikimo ceremonijoje dalyvausiančių karių – Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės penkioliktosios pamainos (PAG-15), kurios pagrindą sudarė Alytuje dislokuoto Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono, kariai.

Rikiuotėje taip pat dalyvaus misiją lapkričio viduryje baigusios dvejus metus Goro provincijos policijos pareigūnus rengusios grupės kariai, taip pat Lietuvos karinių patarėjų grupės kariai ir kariai, tarnavę NATO tarptautinės operacijos štabuose Herate ir Kabule.

Karius pasitiks ir medaliais už dalyvavimą tarptautinėse operacijose apdovanos laikinai einanti krašto apsaugos ministro pareigas Rasa Juknevičienė, kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

Lietuvos kariuomenė tarptautinėje operacijoje Afganistane dalyvauja nuo 2002 metų.

Lietuva planuoja iki 2013 metų pabaigos išvesti savo karius iš Afganistano Goro provincijos ir užbaigti provincijos atkūrimo grupės misiją.

Planuojama, kad iki veiklos Goro provincijoje nutraukimo misijoje dar dalyvaus dvi Lietuvos karių pamainos: lapkričio viduryje misiją pradėjusi šešioliktoji provincijos atkūrimo grupė, o ją užbaigs gegužę septynioliktoji karių pamaina.

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, JAV, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos ir Kroatijos atstovai.